Gerdab.IR | گرداب

ممنوعیت تبلیغات شرکت‌هایی که در روسیه دفتر نمایندگی ندارند

ممنوعیت تبلیغات شرکت‌هایی که در روسیه دفتر نمایندگی ندارند
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

روسیه روز گذشته هشدار داد شرکت‌های بزرگ فناوری خارجی که تا پایان مارس دفتر نمایندگی در این کشور افتتاح نکرده باشند با ممنوعیت تبلیغاتی روبرو می‌شوند.

به گزارش گرداب، قانون روسیه از جولای ۲۰۲۱ میلادی شبکه‌های اجتماعی خارجی بزرگ با بیش از روزانه ۵۰۰ هزار کاربر را موظف کرده دفتری در این کشور تاسیس کنند.

در ماه نوامبر سال گذشته میلادی راسکامنادزر (رگولاتور ارتباطات روسیه) فهرستی از ۱۳ شرکت ارائه کرد که باید به طور رسمی دفتری تاسیس کنند و در غیر اینصورت با ممنوعیت‌هایی روبرو می‌شوند.

از آن زمان تاکنون اپل و اسپاتیفای تمام ۳ الزام تعیین شده توسط دولت این کشور یعنی ثبت حساب کاربری در راسکامنادزر، ایجاد راهی برای ارتباط مستقیم کاربران با شرکت و ایجاد دفتر نمایندگی را انجام داده اند. شرکت‌های دیگر در این فهرست شامل گوگل، متا پلتفرمز، توئیتر، تیک تاک و تلگرام هستند. روسیه سال گذشته میلادی تمام این شرکت‌ها را به دلیل عدم حذف محتوای غیرقانونی جریمه کرد.

وادیم سابوتین رئیس راسکامنادزر روز گذشته به کمیته سیاستگذاری اطلاعات و IT دوما اعلام کرد این آژانس دولتی آماده است با اقدامات اقتصادی و فناوری نسبت به نقض قانون واکنش نشان دهد.

به گفته او نخستین تحریم‌ها علیه شرکت‌هایی که قانون را اجرا نمی‌کنند، در پایان ماه فوریه وضع می‌شود و شامل ممنوعیت تبلیغات است. درهمین راستا سرویس آنتی مونوپولی فدرال و بانک روسیه آماده اجرای این تحریم‌ها هستند.