Gerdab.IR | گرداب

بازی دیجیتالی رکورد فروش چهارمیلیارد دلار NFT را ثبت کرد

بازی دیجیتالی رکورد فروش چهارمیلیارد دلار NFT را ثبت کرد
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۴۰۰

بازی ویدیویی آنلاین اکسی اینفینیتی که مبتنی بر بلاکچین است و یک استودیوی نرم‌افزاری ویتنامی آن را ساخته است، رکورد رکورد فروش چهارمیلیارد دلار NFT را ثبت کرد.

به گزارش گروه ترجمه گرداب، در حال حاضر، این بازی P۲E (بازی‌هایی که کاربر به ازای بازی کردن، کسب درآمد هم می‌کند) سومین پلتفرم بزرگ در زمینه ان‌اف‌تی از نظر میزان فروش است.

بازی اکسی اینفینیتی که مبتنی بر اتریوم است، در ۱۲ ماه گذشته بسیار محبوب بوده، زیرا افراد زیادی علاقه‌مند به دنیای این بازی که آموزش حیوانات خانگی است، شده‌اند. در طی یک سال گذشته، ارزش ارز دیجیتال بومی این بازی (AXS)، ۲۵۴۴% نسبت به دلار آمریکا افزایش یافته است.

از سوی دیگر، ارزش اسموث لاو توکن (SLP)، ۷۰% کاهش یافته است. آمار‌ها نشان می‌دهد که امروزه ۵۳۵۰۲ کاربر توکن AXS دارند و از بین ۱۶۶۸۷۰ اکسی موجود (حیوانات در این بازی اکسی نامیده می‌شوند)، ۴۵۲۷۶ تعداد از آن‌ها صاحب دارند.

بازی دیجیتالی رکورد فروش چهارمیلیارد دلار NFT را ثبت کرد

اخیرا برآورد شده که بیش از چهار میلیون دلار ان‌اف‌تی در این بازی به فروش رسیده است. امروزه، میانگین قیمت فروش بازی اکسی اینفینیتی، ۱۹۸.۷۷ دلار است. به این ترتیب، این بازی با رکورد فروش ۴.۱۴ میلیارد دلاری در رده سوم پروژه‌های بزرگ فروش ان‌اف‌تی قرار گرفت. در رده‌های اول و دوم به ترتیب اوپن سی (Opensea) با میزان فروش ۸۵. ۲۱ میلیارد دلار و لوکس ریر (Looksrare) با میزان فروش ۱۶.۸۵ میلیارد دلار قرار دارند.

با این که بازی اکسی اینفینیتی مبتنی بر اتریوم است، اما از شبکه رونین (Ronin) استفاده می‌کند تا هزینه‌های زیادی نداشته و راحت‌تر اجرا شود.

طبق آمار منتشر شده، صرافی غیرمتمرکز مبتنی بر رونین به نام کاتانا، چهارمین صرافی بزرگ دیفای است. با وجود این که میزان فروش کلی ان‌اف‌تی بازی اکسی اینفینیتی از مرز چهار میلیارد دلار گذشته است، اما در طی یک هفته گذشته، میزان فروش آن ۴۰.۵۸% کاهش داشته است. آمار هفتگی نشان می‌دهد که این بازی، ۱۹۸۱۵۶۷۰ دلار فروش از طریق بلاکچین رونین داشته است. در هفته گذشته، ۹۱۹۴۰ خریدار اکسی ان‌اف‌تی وجود داشتند و ۲۶۷۹۰۶ تراکنش انجام شد.

آمار فروش روزانه اکسی ان‌اف‌تی نشان می‌دهد که این پروژه ۲.۲ میلیون دلار فروش با ۱۷۷۳۱ خریدار داشته است. این بازی هرچند در رده سوم میزان فروش در تمام دوران قرار دارد، اما از لحاظ فروش روزانه در رده چهارم و از نظر فروش هفتگی در رده پنجم است. در ماه ژانویه ۲۰۲۲ نیز از لحاظ فروش ماهانه در رده هشتم قرار گرفت.

منبع:
news.bitcoin.com