Gerdab.IR | گرداب

درخواست اتحادیه اروپا از گوگل و یوتیوب برای ممنوعیت ترویج جنگ طلبی

درخواست اتحادیه اروپا از گوگل و یوتیوب برای ممنوعیت ترویج جنگ طلبی
تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۴۰۰

تیری برتون کمیسر امور بازار داخلی اتحادیه اروپا از شرکت آلفابت و یوتیوب (زیر مجموعه آن) خواسته کاربرانی را که جنگ تبلیغ می‌کنند، مسدود کنند.

به گزارش گرداب و به نقل از رویترز، این بخشی از اقدامات مربوط به متوقف کردن اخبار جعلی پس از آغاز درگیری‌ها بین روسیه و اوکراین است.

گوگل روز شنبه اجازه نداد RT، رسانه دولتی روسیه و چند کانال دیگر برای ارائه تبلیغات در وب سایت، اپ و ویدئوهایشان پول دریافت کنند. فیس بوک نیز پس از حمله روسیه به اوکراین اقدام مشابهی را انجام داده بود.

برتون در یک مکالمه ویدئویی به ساندار پیچای مدیر ارشد اجرایی آلفابت و سوزان وجیسکی مدیر ارشد اجرایی یوتیوب گفت این شرکت‌ها باید اقدامات بیشتری انجام دهند.

برتون پس از این گفتگو در بیانیه‌ای اعلام کرد: آزادی بیان شامل تبلیغ جنگ نمی‌شود. محتوای رسانه روسی «Russia Today» و دیگر رسانه‌های دولتی این کشور به وسیله الگوریتم‌ها ترویج شدند و محتوایی را به مردم پیشنهاد می‌کنند که آن‌ها خواهان آن نیستند. تبلیغ جنگ نباید به عنوان محتوای پیشنهادی ارائه شود. علاوه برآن نباید در پلتفرم‌های آنلاین نیز عرضه شود.

ورا یوروا نیز در این تماس ویدئویی شرکت کرد. او در بیانیه‌ای اعلام کرد: از یوتیوب و گوگل توقع دارم تلاش‌ها برای مقابله با پروپاگاندای جنگ را بیشتر کنند.