Gerdab.IR | گرداب

آمریکا فناوری تشخیص چهره را در اختیار اوکراین قرار داد

آمریکا فناوری تشخیص چهره را در اختیار اوکراین قرار داد
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۰

به گفته مدیر ارشد اجرایی «کلرویو»، وزارت دفاع اوکراین از روز شنبه استفاده از فناوری شناسایی چهره این شرکت را آغاز کرده است.

به گزارش گرداب و به نقل از رویترز، پیشتر این استارت آپ آمریکایی پیشنهاد کرده بود برای مبارزه با اخبار جعلی، شناسایی افراد فوت شده و مهاجمان روسی از این فناوری استفاده شود.

لی ولوسکی یکی از مشاوران «کلرویو» و دیپلمات سابق آمریکایی در این باره می‌گوید: به این ترتیب اوکراین به موتور جستجوی قدرتمند هوش مصنوعی شرکت برای چهره‌ها دسترسی می‌یابد و مقامات می‌توانند افراد مورد نظر را در نقاط کنترل و بازرسی بررسی کنند.

پس از حمله روسیه به اوکراین هوان تن-تات مدیر ارشد اجرایی «کلرویو» با ارسال نامه‌ای به کیف پیشنهاد همکاری داد. به گفته بنیانگذار «کلرویو» این شرکت بیش از ۲ میلیارد تصاویر از VKontakte (شبکه اجتماعی روسیه) را در اختیار دارد. البته در کل مخزن این شرکت بیش از ۱۰ میلیارد عکس وجود دارد.

این در حالی است که «کلرویو» به طور کلی به نیرو‌های مجری قانون در آمریکا محصولاتش را می‌فروشد و هم اکنون به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی افراد (به دلیل جمع آوری تصاویر از وب) با شکایاتی در این کشور روبرو است.