Gerdab.IR | گرداب

هر دقیقه جرائم سایبری ۱.۷۹ میلیون دلار خسارت به بار می‌آورند

هر دقیقه جرائم سایبری ۱.۷۹ میلیون دلار خسارت به بار می‌آورند
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش موسسه RiskIQ جرائم سایبری در هر دقیقه خسارت هنگفتی برای سازمان‌ها به بار می‌آورند به عبارت ساده تر ۶۴۸ حمله سایبری در هر دقیقه اتفاق می‌افتد.

به گزارش گرداب، در این پژوهش که به تحلیل حجم فعالیت‌های مخرب بر بستر اینترنت می‌پردازد، بر عمق و آسیب حملات سایبری در سال گذشته متمرکز شده است و مشخص شده است که هر دقیقه ۶۴۸ حمله سایبری اتفاق می‌افتد.

محققان تخمین زده‌اند که به‌طور میانگین هر نفوذ سایبری خسارت ۷.۲ میلیون دلاری در هر دقیقه به جا می‌گذارد. این در حالی است که هزینه پرداخت‌شده برای امنیت سایبری به‌طور میانگین در هر دقیقه تنها ۲۸۰ هزار دلار است.

اقتصاد دیجیتال در سال گذشته ضربه سختی از کلاهبرداری پرداخت اینترنتی خورده است و مجرمان سایبری از تغییر گرایش مردم به فروشگاه‌های آنلاین در طی همه‌گیری کرونا، سوءاستفاده کرده‌اند.

در حالی که صنعت اقتصاد دیجیتال در سال گذشته شاهد یک رکورد بود و ۸۸۶.۱ میلیارد دلار از این طریق معامله شده است، اما در هر دقیقه حدود ۳۸ هزار دلار از طریق کلاهبرداری‌های پرداخت اینترنتی به جیب مجرمان سایبری می‌رود.

دیگر حوزه‌ای که پس از همه‌گیری کرونا شاهد افزایش چشم‌گیر حملات سایبری بوده است، حوزه سلامت و درمان است که هر دقیقه ۱۳ دلار از این حوزه به خاطر نفوذ‌های امنیتی به جیب مجرمان می‌رود.

در این گزارش همچنین به تاثیر قالب‌های مختلف جرائم سایبری پرداخته شده است و نشان داده شده که در هر دقیقه ۳۶۱۵ دلار به خاطر کلاهبرداری‌های ارز دیجیتال خسارت به بار می‌آید و ۵۲۵,۶۰۰ مورد حادثه در این زمینه را بررسی کرده است؛ همچنین ۶ سازمان که از طریق باج‌افزار قربانی حملات سایبری بودند، در نظر گرفته شده‌اند.

شدت حملات سایبری در سال گذشته به‌گونه‌ای بوده است که هر ۳۱ دقیقه یک حمله Magecart (حمله سایبری با استفاده از اطلاعات بانکی مشتریان) شناسایی شده است و هر ۱.۷ دقیقه سرور Microsoft Exchange یک آسیب‌پذیری را برطرف کرده است. هر ۵ دقیقه نیز یک برنامه مخرب تلفن همراه در لیست سیاه قرار می‌گیرد.

مدیرعامل موسسه RiskIQ معتقد است که امکان انجام جرائم سایبری در حال حاضر از هر زمان دیگر آسان‌تر شده است: «داشتن فناوری‌های تهدیدآمیز بهتر باعث شده است که مجرمان سایبری موثرتر و ثروتمندتر از گذشته شوند. در سال گذشته با کاربران فراوانی که از جرائم سایبری آسیب دیدند، روبرو بودیم».
منبع: RiskIQ