Gerdab.IR | گرداب

بیمه سایبری در راه است

بیمه سایبری در راه است
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

معاون شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: برای حمایت از شرکت‌های فعال رئیس جمهور دستور دادن که بیمه سایبری در کشور راه‌اندازی شود.

به گزارش گرداب، سیدهادی سجادی، معاون شورای عالی فضای مجازی کشور در جلسه نشست فعالان حوزه فناوری نوین مازندران گفت: مصوبات فضای مجازی مورد حمایت نهاد‌های مرتبط قرار می‌گیرد.

سجادی ادامه داد: مرکز ملی فضای مجازی به دنبال شکل‌گیری نهاد فراقوه‌ای است هر جا مشکلات و خلا باشد به دنبال رفع آن هستیم.

او بیان کرد: برای حمایت از شرکت‌های فعال رئیس جمهور دستور دادن که بیمه سایبری در کشور راه‌اندازی شود.

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی اظهار کرد: اقتصاد محتوا در کشور باید شکل بگیرد، ما در کشور نیاز به صنعت تولید محتوا داریم و باید در این راستا اقدامات مناسب و هدفمند شکل گیرد؛ همچنین ۱۶ هزار مجوز شرکت تولید نشر دیجیتال در استان مجوز فعالیت دریافت کردند، اما تنها ۳۰ شرکت در استان فعال هستند.

وی درباره طرح صیانت و مباحثی که توسط برخی فیک‌نیوز‌ها مطرح می‌شود، توضیح داد: در بالاترین سطح تصمیم‌گیری کشور قرار نیست که هیچ‌گونه اختلالی در فضای مجازی و اینترنت ایجاد شود، در بحث زیرساخت‌ها به جهت اینکه در دولت قبل اقدام خاصی نشده مشکلاتی داریم و شورای عالی فضای مجازی برای برون‌رفت از مشکلات به مسؤولان امر کمک می‌کند.

سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران نیز در این جلسه گفت: طرح حمایت از فعالان شرکت‌های آیتی در دستور کار دولت است، برنامه داریم مازندران به عنوان مقصد گردشگری توانمند شود و به نقطه‌ای برسد که ۲۵ میلیون گردشگر خارجی وارد این استان شود، برای تحقق این رقم اقدامات زیادی در دولت سیزدهم انجام شده است.