Gerdab.IR | گرداب

شروع تحقیق و تفحص از اپراتورهای موبایلی در آمریکا

شروع تحقیق و تفحص از اپراتورهای موبایلی در آمریکا
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۴۰۱

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا درباره پیروی اپراتور‌های موبایل از قوانین مربوط به نحوه اشتراک گذاری داده‌های مکانی کاربران تحقیق می‌کند.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا درباره پیروی اپراتور‌های موبایل از قوانینی تحقیق می‌کند که این موسسات را ملزم می‌کند شیوه‌های استفاده و به اشتراک گذاری داده‌های موقعیت مکانی کاربران را اعلام کنند.

جسیکا روزن ورسل رییس کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در این باره می‌گوید: این اطلاعات و داده‌های موقعیت مکانی جغرافیایی بسیار حساس هستند. این داده‌ها نشان می‌دهد کاربران در چه مکانی بوده اند و هویت آن‌ها را نشان می‌دهد. به همین دلیل کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا گام‌هایی را اتخاذ می‌کند تا تضمین شود از این داده‌ها محافظت شود.

روزن ورسل در جولای از ۱۵ اپراتور موبایل برتر از جمله ورایزون، AT&T، تی موبایل، کامکست، Fi متعلق به گوگل و چارتر کامونیکیشن خواسته اطلاعاتی درباره سیاست‌ها و عملکرد‌های نگهداری این داده‌ها را ارائه کنند. آژانس فدرال مذکور روز پنج شنبه این داده‌ها را منتشر و از سوی دیگر ثبت شکایت کاربران در وب سایت خود را ساده‌تر کرد.

کمیسیون فدرال ارتباطات در فوریه ۲۰۲۰ میلادی پیشنهاد کرد ۴ اپراتور موبایل بزرگ آمریکا بیش از ۲۰۰ میلیون دلار غرامت برای ناتوانی در محافظت از داده‌های موقعیت مکانی کاربران بپردازند.

این موضوع در ماه هایاخیر توجهات را به خود جلب کرده است.