Gerdab.IR | گرداب

وقتی هکر‌ها با استفاده از جعل عمیق خود را به جای مدیر بایننس جا زدند

وقتی هکر‌ها با استفاده از جعل عمیق خود را به جای مدیر بایننس جا زدند
تاریخ انتشار : ۰۶ شهريور ۱۴۰۱

هکر‌ها با جعل هویت مدیران حوزه ارز دیجیتال به دنبال کلاهبرداری و اخاذی از افراد هستند.

به گزارش گرداب، پاتریک هیلمن مدیر ارشد واحد ارتباطات شرکت بایننس چندی پیش گفته بود که هنگامی که برای این کار استخدام شد، از شدت حملات سایبری اطلاعی نداشت. هیلمن می‌گوید که حملات فیشینگ و کلاهبرداری‌های متعددی روزانه صنعت کریپتو را هدف قرار می‌دهد و مجرمان سایبری هر روز راه‌های جدید و نوآورانه‌ای برای نفوذ به ایمن‌ترین شبکه‌ها امتحان می‌کنند تا آنچه که می‌خواهند را به دست آورند.

«در طی ماه گذشته، من پیام‌های متعددی از فضای ممجازی دریافت کردم که در آن‌ها از من تشکر می‌شد که وقت گذاشتم و ملاحظات مختلف پروژه‌ها را بررسی کرده و متوجه ظرفیت‌های توکن‌های خاصی شده‌ام و به دنبال فهرست کردن آن‌ها در صرافی بایننس هستم. در حالی که من نه این توکن‌ها را می‌شناختم و نه با هیچ‌کسی در این رابطه صحبت کرده بودم».

در نهایت مشخص شد که مجرمان سایبری با سوءاستفاده از تصاویر مصاحبه‌های هیلمن، با استفاده از فناوری جعل عمیق خود را به جای او جا زده بودند.

هیلمن می‌گویند این جعل عمیق آنچنان خوب بوده است که افراد بسیاری از جامعه کریپتو را فریب داده و حتی افرادی که پیش از این او را دیده بودند، متوجه ماجرا نشدند.

به نظر می‌رسد که شاهد رواج چنین حملاتی علیه مدیران مختلف شرکت‌های فناوری و صاحب افراد با نفوذ در حوزه ارز‌های دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی باشیم. از این‌رو ضرورت دارد، مدیران ارشد حوزه فناوری در کشور و مسئولان قانون‌گذاری ارز‌های دیجیتال و همچنین مدیران همه شرکت‌ها و پروژه‌هایی که در چنین حوزه‌هایی فعالیت می‌کنند، خود را برای این‌گونه حملات آماده کنند.

__________________________
منبع: سایبرنیوز