Gerdab.IR | گرداب

نیاز‌های فناورانه ساخت خودرو‌های برقی ارائه می‌شود

نیاز‌های فناورانه ساخت خودرو‌های برقی ارائه می‌شود
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۱

طراحی و ساخت خودرو‌های برقی و هیبریدی یکی از اولویت‌های زیست محیطی و صنعتی در کشور است تا با کمک آن در کنار کاهش آلودگی‌ها؛ نسل جدیدی از خودرو‌های پیشرفته و بدون آلودگی تولید شود.

به گزارش گرداب به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خودرو‌های برقی و متصل را آینده صنعت خودروسازی می‌شناسند. نسلی جدید از خودرو‌هایی که آلودگی ندارند و به محیط زیست هم آسیب نمی‌زنند و هوشمند عمل می‌کنند. از طرفی به کارگیری سیستم‌های کمک راننده (ADAS) و اتصال پذیری خودرو‌ها ضمن افزایش ایمنی خودرو‌ها می‌تواند در جلوگیری از تصادفات و کاهش تلفات نقش بسزایی داشته باشد.

به همین دلیل توسعه پلتفرم‌ها و زیرساخت‌های خودروی برقی اولویتی است که گروه توسعه فناوری‌های نوین خودرویی ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همکاری با مرکز تحقیقات و نوآوری یک شرکت خودروسازی دنبال می‌کند.

در همین راستا رویداد فناورانه خودرو‌های آینده (۲) برای رفع نیاز‌های فناورانه در زمینه «خودرو‌های برقی، هیبریدی و متصل» و «زیرساخت‌ها و تجهیزات آزمون خودروها» برنامه ریزی شده است. رویدادی که در آن، نیاز‌های فناورانه ارائه می‌شود و شرکت‌های دانش بنیان توانمندی‌های دانشی و تخصصی خود را برای رفع آن‌ها عرضه می‌کنند.

در این رویداد در خصوص موضوعاتی همچون «طراحی و ساخت خودرو‌های برقی و هیبریدی ارزان قیمت»، «طراحی و ساخت قطعات و ماژول‌های خوردو‌های برقی و هیبریدی»، «طراحی و ساخت سیستم‌های پیشرفته کمک راننده»، «توسعه فناوری‌های خودرو‌های متصل و اجزا» و «زیرساخت‌های مرتبط با آن»، «طراحی و ساخت تست آزمون خودروها» و «ایستگاه‌های شارژ خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های برقی» مطرح و درباره آن‌ها تبادل نظر می‌شود.

۲۵ و ۲۶ مهرماه سال ۱۴۰۱ زمان برگزاری رویداد فناورانه خودرو‌های آینده (۲) است که در محل مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا برگزار می‌شود. این رویداد محفلی برای برگزاری جلسات رودررو و انجام مذاکرات برای عقد قرارداد و تفاهم نامه‌های همکاری است و برگزاری نمایشگاه آخرین دستاوردها، توانمندی‌ها و فناوری‌های شرکت‌های دانش بنیان و توانمند در صنعت خودرو هم دیگر محور‌های در نظر گرفته شده است. حضور در رویداد برای شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشجویان و اساتید دانشگاه رایگان است.