Gerdab.IR | گرداب

اروپا و استفاده از ان اف تی برای مبارزه با جعل کالا‌ها

اروپا و استفاده از ان اف تی برای مبارزه با جعل کالا‌ها
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۴۰۱

اتحادیه اروپا کار بر روی سامانه‌ای را آغاز کرده است که از بلاکچین و ان اف تی برای مبارزه با جعل و سرقت کالا‌های فیزیکی استفاده می‌کند.

به گزارش گرداب، اتحادیه اروپا در گزارشی جدید اعلام کرد: کار بر روی یک سامانه را آغاز کرده که از بلاکچین و NFT به عنوان قسمتی از عملیات مبارزه با جعل کالا‌های فیزیکی استفاده می‌کند.

این سامانه، توسط دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا طراحی خواهد شد و محصول بیش از پنج سال تلاش است. گزارشی که در این ماه منتشر شد توضیح می‌دهد که سازمان از یک طراحی سطح بالا برای این کار استفاده کرده و جزئیات موجود، نحوه عملکرد سامانه را شرح می‌دهد.

دارندگان مالکیت معنوی (IP) توکن‌های دیجیتالی ان اف تی‌ها های دوقلو ایجاد می‌کنند تا ثابت کنند که گروهی از کالا‌های تولید شده قابل اعتماد هستند. البته دارندگان IP باید قبلاً به عنوان افراد موثق تأیید شده یا به عبارتی صاحب امضاء برای ایجاد این محصولات در بلاکچین ردیابی گنجانده شوند. سپس این راه حل امکان ردیابی زنجیره تامین را فراهم می‌کند. زیرا محصولات از طریق پست‌های بازرسی مختلف حمل می‌شوند و به دارندگان IP اجازه می‌دهد از معتبر بودن محصولاتی که به فروشگاه‌ها می‌رسد مطمئن شوند.

پیاده‌سازی
دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا امیدوار است تا پایان سال ۲۰۲۳ (دی ۱۴۰۲) یک سامانه کارساز داشته باشد، اما برای دستیابی به این هدف، باید یک سیستم رجیستری ایجاد کند تا همه دارندگان IP، عملیات لجستیکی و خرده فروشان در اتحادیه اروپا را گروه بندی کند. برای دستیابی بهتر به هدف خود، این گزارش بیان می‌کند که این سیستم به دنبال سازگاری با راه حل‌های ردیابی زنجیره تامین موجود است.

منبع: bitcoin.com