Gerdab.IR | گرداب

خطر در حال افزایش کریپتوجکر‌ها

خطر در حال افزایش کریپتوجکر‌ها
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۴۰۱

شرکت امنیت فضای ابری سیسکو گزارش داده است که ۶۹ درصد از کاربرانش به کریپتوجکر آلوده هستند.

به گزارش گرداب، کریپتوجکینگ یک نوع جرم سایبری است که از قدرت پردازش کامپیوتر شخص قربانی برای تولید ارز دیجیتال استفاده می‌کند.

کریپتوجکر‌ها یا ابزار‌های سرقت کریپتو، با بکارگرفتن برق کامپیوتر قربانی برای فرایند استخراج رمزارز، اقدام به کسب منابع برای عاملان مخرب می‌کنند. از انجایی که وجوه، به جای انکه از کیف پول قربانی به یک کیف پول جدید منتقل شوند، مستقیماً از اتاق انتظار (mempool) به آدرس‌های استخراجی که برای ما ناشناخته است، منتقل میشوند، دشوار‌تر است که به روش‌های مورد استفاده در دیگر انواع جرایم بر پایه رمزارز، منحصراً اطلاعاتی درباره‌ی فعالیت‌ کریپتوجکر‌ها کسب کنیم. به هر حال میدانیم که این مشکل بزرگی است.

گبخش امنیت ابری سیسکو گزارش داده که بدافزار‌های کریپتوجکر، ۶۹ درصد از کاربرانش را الوده کرده است، که به معنای حجم قابل توجهی از برق دزدی و همچنین رمزارزِ به قاچاق استخراج شده است. گزارش موسسه Palo Alto Networks تخمین زده است که ۵ درصد کل مونرو‌های در گردش، توسط کریپتوجکر‌ها استخراج شده‌اند. این به معنای ۱۰۰ میلیون دلار درآمد است. همین قضیه کریپتوجکر‌ها را به پربازده‌ترین بدافزار متمرکز بر رمزارز تبدیل می‌کند.

ظاهراً این ارقام فقط سطح ماجرای کریپتوجر‌ها را نمایان می‌کند. هرچقدر که ما گونه‌های بیشتری از بدافزار‌ها را شناسایی میکنیم، مشاهده می‌کنیم که کریپتوجکر‌ها حضور چشم‌گیری دارند و احتمالا به زودی خطر بسیار مهمی از سوی این بدافزار‌ها کاربران اینترنتی را تهدید خواهد کرد.