Gerdab.IR | گرداب

سرقت ۶ ترابایت داده محرمانه دولت مکزیک توسط هکر‌ها

سرقت ۶ ترابایت داده محرمانه دولت مکزیک توسط هکر‌ها
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۴۰۱

طی یک عملیات هک بزرگ اطلاعات محرمانه دولتی در مکزیک فاش شده است و هکر‌ها ۶ ترابایت داده را سرقت کرده اند

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، این اطلاعات شامل هزاران ایمیل از نیرو‌های مسلح است که نقاط ضعف کشور در برابر حملات سایبری را به دلیل عدم سرمایه گذاری و آمادگی ضعیف فناورانه در مقابل حملات سایبری نشان می‌دهد.

آندرس مانوئل لوپز اورادور روز گذشته تایید کرد وزرات دفاع کشور با عملیات هک روبرو شده و جزئیاتی درباره این وضعیت را فاش کرد. به گفته او اطلاعاتی در مورد جنایتکاران، جزئیات ارتباطات و نظارت سفیر ایالات متحده در مکزیک را نشان می‌دهد.

گروهی از هکر‌ها به نام Guacamaya مسئولیت این هک را بر عهده گرفته و در وب سایت شان اعلام کرده اند به ۶ ترابایت داده دسترسی یافته اند.

به گفته فرانسیسکو سولانو یکی از مدیران ارشد سرویس‌های فناوری اطلاعات و شرکت لوجیکال، گستردگی این هک نشان دهنده برنامه ریزی‌های دقیق برای انجام حمله است. او در این باره می‌گوید: این رویداد به طور اتفاقی نیفتاده است.

به گفته سولانو و دیگر تحلیلگران هکر‌ها از شکاف امنیتی به نام ProxyShell استفاده کردند که سال گذشته در سرور مایکروسافت ردیابی شده بود.

هرچند راه حل‌ها برای حل این مشکل مهیا بودند، اما دولت باید آپدیت‌هایی انجام می‌داد. سولانو در این باره می‌افزاید: پادزهر وجود داشت، اما هیچ کس از آن استفاده نکرده است. به نظر می‌رسد منابع مالی برای حل این مشکل وجود نداشته است.