Gerdab.IR | گرداب

از بلاکچین تا سخت‌افزار تلفن همراه؛ سولانا می‌خواهد با اپل، سامسونگ و گوگل رقابت کند

از بلاکچین تا سخت‌افزار تلفن همراه؛ سولانا می‌خواهد با اپل، سامسونگ و گوگل رقابت کند
تاریخ انتشار : ۰۳ آبان ۱۴۰۱

سولانا با این امید که در سال های آینده بخش کوچکی از سهم بازار را از اپل، سامسونگ و گوگل بگیرد، وارد حوزه سخت افزار گوشی های هوشمند می شود.

به گزارش گرداب، آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران سولانا، در مورد زیرمجموعه جدید این شرکت، سولانا موبایل، در کنفرانس سالانه جهانی استارت‌آپ تک کرانچ (TechCrunch) صحبت کرد و گفت که گوشی هوشمند جدید، Saga، جایگزینی برای توسعه دهندگان وب ۳ و تغییر مدل های تجاری شناخته شده ارائه می دهد. یاکوونکو گفت:

(گوشی های ساگا) حول مدلی ساخته شده اند که در آن تمام محتوا متعلق به سازنده است و شما به عنوان یک کاربر آن را اجاره می کنید. وقتی ویدیویی از آمازون می‌خرید، مالک آن نیستید. همه متوجه می شوند که شما مالک آن نیستید.

او افزود که ساگا نوآوری است که می تواند پویایی وب ۳ را تغییر دهد زیرا توسعه دهندگان اکنون در مرکز ایجاد هستند. توسعه دهندگان این شرکت را به دلیل ادغام ویژگی های دارایی دیجیتال در سخت افزار تحسین کرده اند. این گوشی هوشمند دارای کیف پول های رمزنگاری داخلی، Solana Pay و دارای قابلیت دسترسی آسان به بازی ها و بازارهای ساخته شده بر روی سولانا خواهد بود.

یاکوونکو از این پروژه ها به عنوان یک دستاورد مهم یاد کرده است، اما می گوید که شرکت انتظار ندارد حجم فروش زیادی در چند ماه آینده داشته باشد. او تخمین می زند که فروش بعدا افزایش یابد و اضافه کرد که “با فروش ۲۵۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ واحدی در سال آینده بسیار خوشحال خواهد شد.”

منبع: ارزینجا