Gerdab.IR | گرداب

هشدار اتحادیه متاورس آزاد به شرکت متا

هشدار اتحادیه متاورس آزاد به شرکت متا
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۴۰۱

اتحادیه متاورس آزاد به دنبال ارائه متاورس مبتنی بر بلاکچین به شکل آزاد و تعامل‌پذیر برای همه است و به شرکت متا هشدار داده که نمی‌گذاریم آینده اینترنت را شما تعریف کنید.

به گزارش گرداب، این که آیا متاورس آزاد و گشوده و تعامل‌پذیر خواهد باید و یا در اختیار غول‌های شبکه اجتماعی مانند متا و فیسبوک قرار خواهد گرفت، این که آیا متاورس بر بلاکچین مبتنی خواهد بود یا نه، سوال‌های مهمی است که تنها در آینده جواب قطعی خود را پیدا خواهند کرد.

با این حال گروهی از پروژه‌های حوزه ارز دیجیتال و وب ۳ تلاش می‌کنند تا جبهه‌ای مشترک علیه شبکه‌های اجتماعی داشته باشند تا معیار‌هایی وضع کنند و اینترنت را به سمت‌وسویی آزادتر ببرند.

اتحادیه متاورس آزاد به طور رسمی شروع به کار کرده است و توسعه‌دهندگان وب ۳ را برای عضویت فرا خوانده است. هدف از این اتحادیه تلاش برای گفتگو میان شرکت‌های مختلف این حوزه و تعریف معیار‌هایی میان پلتفرم‌های متفاوت متاورس است.

این اتحادیه شامل اعضای برجسته‌ای از جمله سرمایه‌گذاران حوزه متاورس مانند Animoca Brands، NBA Top Shot و Flow و توسعه‌دهندگان بلاکچین مانند Dapper Labs است. همچنین نمایندگان بازی‌های وب ۳ مانند سندباکس، دیسنترالند، الین ورلدز و آپ‌لند نیز در این اتحادیه حضور دارند.

از سوی دیگر، اما شرکت متا سرمایه‌گذاری زیادی در حوزه متاورس کرده است و تلاش می‌کند در زمینه متاورس پیشگام باشد. این اتحادیه به نوعی در مقابل متا صف‌آرایی کردند و تلاش می‌کنند جلوی انحصار این شبکه اجتماعی را در این حوزه بگیرند. به جز متا، مایکروسافت، اپیک‌گیمز و ادوبی نیز در زمره غول‌های بزرگ دنیای فناوری هستند که به حوزه متاورس ورود کرده‌اند.

بسیاری از افراد حوزه وب‌۳ معتقدند این شرکت‌های بزرگ به دنبال ساخت متاورسی کاربر محور هستند که در آن‌ها سرمایه‌های ان‌اف‌تی بتواند به راحتی منتقل شود.
___________________________
منبع: decrypt