Gerdab.IR | گرداب

ایجاد بازار تضمین شده برای دانش‌بنیان‌ها

ایجاد بازار تضمین شده برای دانش‌بنیان‌ها
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۴۰۱

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در بازدید از مرکز نوآوری سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این که در دوره جدید معاونت اصل را بر توسعه فناوری، تولید محتوا و هم‌افزایی میان نهاد‌ها قرار داده‌ایم، گفت: رویکرد‌ها از عرضه‌محوری به سمت تقاضا محوری و ایجاد بازار تضمین شده برای دانش‌بنیان‌ها ارتقا می‌یابد.

به گزارش گرداب، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق مستقر در مرکز نوآوری سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه معاونت با همه توان در اجرای طرح‌های فناورانه و نوآورانه با سازمان اوقاف همکاری خواهد کرد، گفت: ما آمادگی همکاری با اوقاف را داریم تا در هر استان تعدادی از موقوفات را برای ایجاد کارخانه‌های نوآوری و کارگاه‌های شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا مورد حمایت قرار دهیم و توان و ظرفیت نهاد‌های ذیربط را هم به میدان می‌آوریم.

وی افزود: دوره جدید معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان متکی بر توسعه فناوری است، نه افزایش زیرساخت‌های فیزیکی.

ما تلاش می‌کنیم از همه توان و دارایی‌های فکری، مالی و زیرساخت‌های موجود حاکمیتی برای توسعه حوزه‌های فناورانه کشور بهره ببریم.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری تصریح کرد: ما در معاونت قصد داریم تغییر نگرش جدی از سمت و سوی عرضه محوری محصولات دانش بنیان به سمت تقاضامحوری و ایجاد بازار تضمین شده برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کنیم. در این مسیر به کمک سازمان اوقاف و امور خیریه نیازمندیم.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌ها و ابزار‌های ایجاد شده در معاونت، بیان کرد: در تلاشیم از ظرفیت قانون جهش تولید دانش‌بنیان برای رفع نیاز‌های فناورانه کشور و کمک به رشد و شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنیم. یکی از اولویت‌های ما ترغیب مجموعه‌های فناور به توسعه فناوری‌های مورد نیاز و اولویت دار کشور است.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: طی این سال‌ها زحمات زیادی برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور کشیده شده است، اما در دوره جدید تلاش می‌کنیم مشارکت‌های عمومی را برای تسریع و تسهیل شرکت‌های دانش بنیان و توسعه فناورانه کشور ارتقا دهیم.