Gerdab.IR | گرداب

حضور ۱۳ شرکت دانش‌بنیان ایرانی در بزرگترین نمایشگاه پزشکی دنیا

حضور ۱۳ شرکت دانش‌بنیان ایرانی در بزرگترین نمایشگاه پزشکی دنیا
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۱

۱۳ شرکت دانش بنیان فعال در عرصه پزشکی در نمایشگاه Medica ۲۰۲۲ آلمان حضور یافتند.

به گزارش گرداب، نمایشگاه مــدیـکــا بزرگترین و پیشروترین نـمــایـشـگــاه جهان در حوزه صنعت تجهیزات پزشکی به شمار می‌رود و هر ساله در نمایشگاه مدیکا شرکت‌های بسیاری از کوچک و متوسط گرفته تا شرکت‌های بزرگ به معرفی محصولات خـود مـی‌پـردازنـد.

صندوق نوآوری و شکوفایی ۱۳ شرکت دانش بنیان ایرانی را برگزیده تا در این نمایشگاه که در تاریخ‌های ۲۳ تا ۲۶ آبان ۱۴۰۱ در شهر دوسلدورف کشور آلمان برگزار شد، شرکت کنند. پاویون ایران در سالن ۱۴ این نمایشگاه و در فضایی به وسعت حدود ۱۰۰ متر مربع برگزار شد.

در این نمایشگاه، آخرین دستاورد‌های حوزه تجهیزات مهندسی‌پزشکی، آزمایشگاهی، ارتوپدی، دستگاه‌های تشخیصی، تجهیزات بیمارستانی، فیزیوتراپی، وسایل مطب، مدیریت و بهداشت مراکز درمانی، داروسازی، الکترومدیسن، تجهیزات و فناوری آزمایشگاهی، فیزیوتراپی و نشر پزشکی عرضه شدند.

صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان، حمایت از حضور آن‌ها در نمایشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار داده است؛ چرا که یکی از اهداف اصلی این نهاد، تسهیل مسیر تجاری‌سازی محصولات و خدمات، توسعه توانمندی‌های مدیریتی و بازاریابی، کمک به شکل‌دهی ارتباطات بین‌المللی و ورود به بازار‌های خارجی، طرح راه‌حل‌های نوآورانه با هدف بین‌المللی‌سازی شرکت‌های دانش‌بنیان و ورود آن‌ها به زنجیره ارزش جهانی است.