Gerdab.IR | گرداب

سناتور آمریکایی خواهان پایان «خودتنظیمی» شرکت‌های فناوری شد

سناتور آمریکایی خواهان پایان «خودتنظیمی» شرکت‌های فناوری شد
تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۱

سناتور اد مارکی از ایالت ماساچوست آمریکا از کنگره خواسته قانون جدیدی برای کنترل شرکت‌های فناوری وضع کند و فرایند شکست خورده خودقانونمندسازی شرکت‌های فناوری را پایان دهد.

به گزارش گرداب به نقل از انگجت، این درحالی است که ایلان ماسک درخواست یکی از نمایندگان کنگره برای دریافت اطلاعات را بی پاسخ گذاشته است.

مارکی در توئیتی نوشت: ایلان ماسک می‌توانست به توئیت‌های من پاسخ دهد، اما تا پایان مهلت روز جمعه از پاسخ به نامه من و جواب به سوالاتی ساده درباره فرایند احراز هویت توئیتر سرباز زد. کنگره باید عصر شکست خورده خودقانونمندسازی شرکت‌های بزرگ فناوری را پایان دهد و با وضع قوانینی ایمنی کاربران را بر هوا و هوس میلیاردر‌ها ترجیح دهد.

ماسک تا ۲۵ نوامبر فرصت داشت به نامه‌ای که سناتور مارکی در ۱۱ دسامبر برای او نوشته بود، پاسخ دهد. مارکی در این نامه سوالاتی درباره ویژگی احراز هویت و تیک آبی حساب‌های کاربری با پرداخت حق اشتراک مطرح کرده بود.

هنگامیکه ایلان ماسک این ویژگی را ارائه کرد بسیاری از ترول‌ها از آن برای جعل هویت سلبریتی ها، برند‌ها و سیاستمداران استفاده کردند. مارکی نیز نامه‌ای در این باره برای ماسک فرستاد.