Gerdab.IR | گرداب

فناوری جدید هولوگرافی جایگزین تماس تصویری

فناوری جدید هولوگرافی جایگزین تماس تصویری
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۴۰۱

در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۲۳ فناوری هولوگرافی نوینی معرفی شد که جایگزین تماس‌های ویدئویی خواهد شد و هولوگرافی تمام قد و واقعی از فرد را ایجاد می‌کند.

به گزارش گرداب به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، به زودی فناوری جدید هولوگرافیک جایگزین چت‌های ویدئویی خواهد شد. این فناوری شکاف‌های بین دنیای واقعی و مجازی را می‌بندد.

دستگاه اصلی هولوگرام «پروتو ام» نام دارد که توسط شرکت «پروتو» ابداع شده و در هفته جاری مسابقه نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی برنده جایزه نوآوری در بخش سلامت دیجیتال شد.

سیستم جالب هولوگرامی پروتو که تصویری مجازی از انسان در ابعاد واقعی می‌سازد، یک دستگاه با ارتفاع ۷ فوت است که هولوگرافی بسیار واقعی از فرد می‌سازد.

به گفته شرکت، این دستگاه مجهز به وای فای را می‌توان به یک پریز متصل کرد و فقط به یک دوربین، پس زمینه سفید و ارتباط اینترنتی نیاز است تا هولوگرام فرد ساخته شود.

دیوید نوزباوم مدیر ارشد اجرایی پروتو در این باره می‌گوید: در این دستگاه به نظر می‌رسد من فردی هستم که در یک جعبه گیر افتاده است. تصور می‌کنم تصویر همه افراد به همین شکل باید منتقل شود. مردم یک تصویر کامل از طرف مقابل را می‌بینند و می‌توانند ارتباط عمیق تری با فردی که تصویر او پخش می‌شود، برقرار کنند.

هرچند هولوگرام نوزبام در نسخه دسک تاپ، تبلت پروتو ام نمایش داده شد، اما نمایشگر می‌تواند عمق بیشتری ایجاد کند که در آن تجربه دیجیتال تا حد زیادتری واقعی به نظر می‌رسد.

پروتو ام نه تنها ارتباطی دو سویه را ممکن می‌کند بلکه پیامی از پیش ضبط شده را فراهم می‌کند و می‌تواند تصاویر سه بعدی واقعی از محصولات از جمله کالا‌های دیجیتالی مانند NFT را نمایش دهد.

این فناوری هم اکنون در صنعت تجهیزات درمانی استفاده می‌شود. به عنوان مثال دانشگاه سنترال فلوریدا پیش از این هولوگرام یک پزشک از استرالیا را در دانشگاه نشان داد تا برای دانشجویان در فلوریدا تدریس کند.

همچنین دانشجویان از دستاورد‌های نوین این فناوری برای شبیه سازی بیمار در کلاس درس جهت تمرین برای ارتقای قابلیت‌های درمانی خود استفاده کردند.