Gerdab.IR | گرداب

هوش مصنوعی ۹۰ درصد محتوای آنلاین را تولید می‌کند

هوش مصنوعی ۹۰ درصد محتوای آنلاین را تولید می‌کند
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۴۰۱

یکی از کارشناسان حوزه هوش مصنوعی معتقد است «هوش مصنوعی مولد» مانند ChatGPT درآینده شیوه توسعه محتوای دیجیتال را به طور کامل دگرگون و تا ۲۰۲۵ میلادی ۹۰ درصد محتوای آنلاین را تولید می‌کند.

به گزارش گرداب به نقل از یاهو فایننس، ChatGPT یک چت بات است که توسط شرکت OpenAI در نوامبر ۲۰۲۲ میلادی راه اندازی شد. این ربات بر روی مدل‌های زبان خانواده GPT-۳ OpenAI ساخته شده است.

نینا شیک یکی از کارشناسان حوزه هوش مصنوعی در این باره می‌گوید: تصور می‌کنم تا ۲۰۲۵ میلادی حدود ۹۰ درصد محتوای آنلاین با هوش مصنوعی تولید شود. این فناوری رشد سریعی دارد. من معتقدم بیشتر محتوای دیجیتال در آینده به وسیله هوش مصنوعی تولید شود. به عنوان مثال ChatGPT را در نظر بگیرید. البته انبوهی از پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های مشابه دیگر نیز در حال توسعه هستند.

افزایش توجه به ChatGPT به بحث و گمانه زنی‌های وسیعی درباره هوش مصنوعی و به خصوص هوش مصنوعی مولد و نقش گسترده آن در جهان منجر شده است.

شیک در این باره می‌گوید: کاری که هوش مصنوعی مولد انجام می‌دهد در حقیقت تولید محتوا و محصول جدید است. حال آنکه تاکنون تصور می‌شد این قابلیت فقط مختص هوش و خلاقیت انسان است. هوش مصنوعی مولد می‌تواند در سراسر رسانه‌ها محتوای مانند متن، ویدئو، صوت و تصویر را تولید کند و جالب آنکه هر واسطه دیجیتالی را می‌توان با هوش مصنوعی مولد فعال کرد؛ بنابراین من تصور می‌کنم ارزش Open AI در آینده بیشتر می‌شود و همزمان در ۲۰۲۳ میلادی شاهد تعداد بیشتری از شرکت‌های توسعه دهنده هوش مصنوعی مولدی خواهیم بود که در بسیاری صنایع کاربرد دارند.

او در ادامه افزود: این پدیده واقعاً نوین است، زیرا کاربرد‌های هوش مصنوعی مولد اخیراً و از ۲۴ تا۶ ماه گذشته توجهات را جلب کرده اند.

شیک معتقد است فضای هوش مصنوعی مولد در سال آینده میلادی رقابتی‌تر می‌شود و شرکت‌های بزرگی مانند آلفابت (شرکت مادر گوگل)، مایکروسافت و اپل نیز فعالیت‌های متعددی در این فضا انجام دهند.

منبع: ایرنا