Gerdab.IR | گرداب

انعقاد قرارداد فناورانه بین استارتاپ‌های ایرانی و ۶ کشور خارجی

انعقاد قرارداد فناورانه بین استارتاپ‌های ایرانی و ۶ کشور خارجی
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۱

در نشست سرمایه گذاری فناوری TIM ۲۰۲۳، استارتاپ‌های ایرانی با 6 کشور خارجی در حوزه‌های سلامت، آی تی، خدمات مهندسی، آموزش و زیست فناوری قرارداد فناورانه امضا کردند.

به گزارش گرداب، در پنجمین دوره‌ی نشست سرمایه گذاری فناوری TIM ۲۰۲۳ که در پارک فناوری پردیس در تاریخ 8 و 9 اسفند ماه برگزار شد، تیم‌های استارتاپ ایرانی با 6 کشور خارجی تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری امضا کردند. در این رویداد سرمایه گذاران استارت آپ ها، مراکز رشد، شرکت‌های دانش بنیان، دانشگاه‌ها و ... حضور داشتند.

در این رویداد علاوه بر حضور کشور‌های D ۸ سایر کشور‌ها هم حضور داشتند. در این رویداد جلسات ارائه توسط سرمایه پذیر‌هایی همچون استارت آپ‌ها و طرح‌های فناورانه برگزار شد.

۱۰۵ شرکت دانش بنیان، استارت آپ، هسته فناور از کشور‌های ایران، ترکیه، ارمنستان، پاکستان، افغانستان، کنیا و ۵۲ سرمایه گذار و هیئت تجاری از کشور‌های ایران، ترکیه، ارمنستان، بنگلادش، مالزی، سوریه، افغانستان، کنیا و گینه برای حضور در این نشست حضور داشتند.

همچنین اساتید دانشگاه‌ها، فعالان حوزه سرمایه گذاری، مراکز رشد، شتاب دهنده‌ها، دانشجویان و علاقه‌مندان به حوزه‌های فناوری و نوآوری در این رویداد حاضر شدند.

علاوه بر این‌ها به صورت آنلاین هیئت‌هایی از مغولستان، چین، اوکراین و کانادا در این رویداد حضور داشتند.

فناوری اطلاعات و نرم افزار، دارو و تجهیزات پزشکی، مهندسی مواد و مواد پیشرفته، معدن و انرژی، صنایع خلاق از حوزه‌هایی بودند که استارت آپ‌ها طرح‌های خود را حول این محور‌ها ارائه کردند.

بر اساس اخرین اطلاعاتی که تیم اجرایی برگزار کنند‌های این رویداد در اختیار خبرنگار مهر قرار داد، ۹ تفاهم نامه و قرارداد به رقم ۱۵ میلیون دلار بین تیم‌های استارت آپی و سرمایه گذاران منعقد شده است.

این تفاهم نامه‌ها و قراداد‌ها در حوزه‌های سلامت، آی تی، خدمات مهندسی، آموزش، زیست فناوری بوده است. در این راستا قرار است ایران با ترکیه، عراق، عمان، اندونزی، کنیا، ارمنستان همکاری فناورانه داشته باشد.