Gerdab.IR | گرداب

افشای مدیر اف‌بی‌آی؛

هر کارمند سایبری اف‌بی‌آی با 50 هکر چینی روبروست

هر کارمند سایبری اف‌بی‌آی با 50 هکر چینی روبروست
تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲

مدیر اف بی آی به کنگره آمریکا اعلام کرد تعداد هکر‌های چینی بسیار بیشتر از کارمندان اطلاعات سایبری این کشور است و در همین راستا خواستار بودجه بیشتری برای آژانس شد.

به گزارش گرداب، کریستوفر ورای در جلسه استماع بودجه گفت: برای تشریح اوضاع پیش رویمان باید اینطور توضیح دهم که اگر هر یک از ماموران سایبری اف بی آی و تحلیلگران داخلی به طور خاص روی تهدید چین تمرکز کنند، بازهم تعداد هکر‌های چینی از کارمندان سایبری اف بی آی بیشتر است. به طور دقیق‌تر به ازای هر یک مامور سایبری اف بی آی ۵۰ هکر چینی وجود دارد.

چنین اظهاراتی نشان دهنده مقیاس وسیع تهدید‌های سایبری پیش روی آمریکا است. ورای معتقد است برنامه هک چین بسیار بزرگتر از کشور‌های دیگر است و بیشتر از آن‌ها اطلاعات شخصی و شرکتی آمریکایی را سرقت کرده است.

با این وجود مدیر اف بی آی اشاره کرد کشور‌هایی مانند روسیه، ایران و کره شمالی نیز تهدید‌های امنیت سایبری بزرگی به شمار می‌روند. اف بی آی هم اکنون مشغول بررسی بیش از ۱۰۰ نسخه از باج افزار است که هرکدام از آن‌ها انبوهی قربانی گرفته اند.

در همین راستا آژانس دولتی مذکور خواسته ۶۳ میلیون دلار بودجه شده تا کارمندان سایبری خود را بیشتر کند. به گفته ورای چنین بودجه‌ای به اف بی آی کمک می‌کند تا کارمندان سایبری بیشتری در دفاتر میدانی خود نگه دارد تا به اماکن قربانیان جرائم سایبری نزدیک‌تر باشد.