Gerdab.IR | گرداب

ساخت کفش هوش مصنوعی با ویژگی‌های خاص

ساخت کفش هوش مصنوعی با ویژگی‌های خاص
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲

یک جفت کفش مجهز به هوش مصنوعی تولید شده که به کاربران اجازه می‌دهد ۲۵۰ درصد سریع‌تر راه بروند.

به گزارش گرداب،  این گجت پوشیدنی «سریع‌ترین کفش دنیا» لقب گرفته است. «مون واکرز» نخستین وسیله حرکتی است که به کاربر اجازه می‌دهد با سرعت دویدن، راه برود. در همین راستا با نوعی هوش مصنوعی مخصوص آموزش دیده و می‌تواند مسافت بیشتری را طی کند.

فناوری به کاررفته در این کفش‌ها به واکنش‌های آنی منجر می‌شود و در نتیجه حرکت کردن با آن‌ها میان جمعیت ساده‌تر است. همچنین هوش مصنوعی کفش را با شیوه راه رفتن کاربر هماهنگ می‌کند و در نتیجه ریسک ایجاد ناراحتی هنگام راه رفتن کاهش می‌یابد.

استفاده از این کفش‌ها بسیار آسان است. هنگام بالا رفتن از پله‌ها یا انجام فعالیت‌های دیگر که سرعت یک مانع به حساب می‌آید، موتوری که کفش‌ها را به حرکت در می‌آورد، خاموش می‌شود. همچنین کاربر می‌تواند سرعت خود را تنظیم کند.

در کنار این موارد کفش‌ها دارای ۸ چرخ متداخل هستند که می‌توانند چرخی با قطر بزرگتر را شبیه سازی کنند و در نتیجه کاربر راحت‌تر می‌تواند روی سطوح ناهموار حرکت کند.

این کفش‌ها می‌توانند وزن ۲۲۰ پوند را تحمل کنند و یک موتور برقی ۳۰۰ واتی دارند. کاربران می‌توانند با حداکثر سرعت ۷ مایل برساعت با این کفش‌ها حرکت کنند.

در کنار این موارد گجت پوشیدنی مذکور ضد آب است، از پلاستیک تقویت شده، ساخته شده و می‌تواند تا ۹۰ دقیقه شارژ را نگه دارد. هربار شارژ نیز برای طی مسافت ۶.۵ مایل کافی است. پیش بینی می‌شود سریع‌ترین کفش‌های جهان با قیمت ۱۳۹۹ دلار در تابستان امسال به بازار عرضه شوند.

منبع: گجت نیوز