Gerdab.IR | گرداب

آلمان درخواست تراشه‌ساز آمریکایی را رد کرد

آلمان درخواست تراشه‌ساز آمریکایی را رد کرد
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روزنامه فایننشال تایمز، وزیر دارایی آلمان، درخواست شرکت اینتل برای یارانه بیشتر برای کارخانه تراشه 17 میلیارد یورویی را رد کرد و گفت که این کشور توان پرداخت آن را ندارد.

به گزارش گرداب، کریستیان لیندنر، وزیر دارایی آلمان، در مصاحبه‌ای با روزنامه فایننشیال تایمز گفت: پول بیشتری در بودجه ما موجود نیست. ما اکنون تلاش می‌کنیم بودجه را تجمیع کنیم، نه این که آن را گسترش دهیم.

اینتل قرار بود ۶.۸ میلیارد یورو یارانه دولتی برای ساخت کارخانه‌ای در آلمان دریافت کند. با این حال، به دلیل هزینه بالاتر انرژی و ساخت و ساز، این شرکت اکنون حدود ۱۰ میلیارد یورو حمایت دولتی درخواست کرده است.

این تراشه‌ساز آمریکایی سال گذشته اعلام کرده بود شهر ماگدبورگ آلمان را برای مجتمع تراشه سازی خود انتخاب کرده است. این کارخانه بخشی از برنامه سرمایه‌گذاری ۸۸ میلیارد دلاری اینتل در اروپاست که شامل کارخانه‌ای در ایرلند، یک پایگاه مونتاژ در ایتالیا و راه اندازی یک تاسیسات طراحی و پژوهش در فرانسه است.

بر اساس گزارش رویترز، اینتل در میان شرکت‌های تراشه‌سازی متعدد شامل شرکت تایوانی TSMC و شرکت آمریکایی ولف اسپید است که تلاش می‌کنند اعتبار دولتی را برای ساخت کارخانه در اروپا دریافت کنند.