Gerdab.IR | گرداب

آمریکا مانع از خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت می‌شود

آمریکا مانع از خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت می‌شود
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا از دادگاهی در این کشور خواسته است که به صورت موقت از ادغام شرکت اکتیویژن بلیزارد در کمپانی مایکروسافت جلوگیری کند.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، هدف از این اقدام متوقف کردن ادغام قبل از رسیدگی به پرونده دولت علیه این معامله ۶۹ میلیارد دلاری است.

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا (FTC) اعلام کرد طبق گفته مایکروسافت و اکتیویژن این معامله احتمالا تا جمعه انجام می‌شود و در همین راستا از قاضی دادگاه فدرال خواسته هرگونه توافق نهایی قبل از ساعت ۲۳:۵۹ دقیقه روز ۱۵ ژوئن به وقت آمریکا را متوقف کنند.

به گفته این آژانس فدرال، معامله مذکور که بزرگترین قرارداد مایکروسافت و همچنین بزرگترین قرارداد در تاریخچه صنعت بازی‌های رایانه‌ای است، به مایکروسافت توانایی و انگیزش می‌دهد تا محتوای اکتیویژن را به شیوه‌ای که رقابت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، منع کرده یا کاهش دهد؛ بنابراین بدون اقدامی از سوی قاضی ممکن است مایکروسافت برنامه عملیات‌ها و کسب وکار‌های اکتیویژن را تغییر دهد و به این غول فناوری اجازه می‌دهد به اطلاعات تجاری حساس دسترسی یابد.

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا که مجری قانون ضدانحصار به حساب می‌آید، پیش از این و در ماه دسامبر از قاضی خواسته بود تا انجام معامله را برمبنای قوانین ضدانحصار مسدود کند. این آژانس مدعی شده بود ادغام اکتیویژن دسترسی انحصاری به بازی‌های این شرکت را به ایکس باکس فراهم می‌کند و در نتیجه کنسول‌های بازی نینتندو و پلی استیشن از رقابت عقب می‌مانند.

تلاش مایکروسافت برای خرید سازنده بازی رایانه‌ای «Call of Duty» به قیمت ۶۹ میلیارد دلار در ماه می‌توسط اتحادیه اروپا تایید شد، اما مقامات رقابت انگلیس در آوریل این ادغام را متوقف کردند.