Gerdab.IR | گرداب

زیان بزرگ تراشه‌ساز آمریکایی از ممنوعیت وارداتی چین

زیان بزرگ تراشه‌ساز آمریکایی از ممنوعیت وارداتی چین
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

شرکت تراشه‌سازی میکرون تکنولوژی هشدار داد ممنوعیت فروش تراشه‌های ساخت این شرکت به برخی از صنایع مهم چینی که از سوی دولت چین وضع شده است، باعث زیان بزرگی در درآمدش خواهد شد.

به گزارش گرداب، میکرون اعلام کرد اکنون انتظار دارد نیمی از درآمد خود از شرکت‌های مستقر در چین را از دست بدهد که معادل درصد دو رقمی پایینی از کل درآمدش خواهد بود. این شرکت، پیش از این، ضرر درصدی تک رقمی اندک تا بالا را پیش‌بینی کرده بود.

میکرون اولین شرکت تراشه‌ساز آمریکایی است که پس از اعمال کنترل‌های صادراتی واشنگتن برای فروش برخی از قطعات و ابزار‌های ساخت تراشه آمریکایی به چین، هدف پکن قرار گرفت.

اداره فضای سایبری چین در ماه مه اعلام کرد که خطرات امنیت سایبری نسبتا جدی را در محصولات این شرکت آمریکایی که در این کشور به فروش رفته، یافته است و به اپراتور‌های زیرساخت‌های حساس، نسبت به خرید محصولات میکرون هشدار داد. این آژانس هیچ جزئیاتی درباره ریسک‌های شناسایی شده‌ای که پیدا کرده است یا محصولات میکرون که هدف ممنوعیت قرار می‌گیرند، ارائه نکرد.

این شرکت روز جمعه اعلام کرد که نتیجه‌گیری این رگولاتور چینی، همچنان نامشخص و سیال مانده است. همچنین افزود که نمایندگان دولت چین با چندین مشتری از جمله تولیدکنندگان تلفن همراه در خصوص استفاده از محصولات میکرون در آینده، گفتگو کرده اند.

درآمد میکرون از شرکت‌های مستقر در سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ شامل فروش مستقیم و فروش غیرمستقیم از طریق توزیع کنندگان، حدود یک چهارم کل درآمد این شرکت آمریکایی را تشکیل می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، این تراشه ساز آمریکایی روز جمعه اعلام کرد که ظرف چند سال آینده، ۴.۳ میلیارد یوان (۶۰۳.۸ میلیون دلار) در تاسیسات پکیجینگ تراشه خود در شهر شیان چین سرمایه‌گذاری خواهد کرد که به گفته سانجی مهروترا، مدیر عامل میکرون، نشان دهنده تعهد تزلزل ناپذیر این شرکت به کسب و کار و تیم خود در چین است.