Gerdab.IR | گرداب

به‌زودی؛

سیستم پرداخت اپ در ژاپن از انحصار گوگل و اپل خارج می‌شود

سیستم پرداخت اپ در ژاپن از انحصار گوگل و اپل خارج می‌شود
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

طبق گزارش یک پنل دولتی در ژاپن، این کشور تصمیم دارد دوباره رقابت مربوط به پرداخت در اپ موبایل‌های هوشمند را که هم اکنون تحت سلطه اپل و گوگل است، احیا کند.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، در همین راستا این کشور تصمیم دارد اپراتور اپ استور‌های بزرگ را از اجبار توسعه دهندگان نرم افزار به استفاده از سیستم‌های پرداخت این فروشگاه‌ها منع کند.

یاسوتوشی نیشیمورا وزیر صنعت و شیگیوکی گوتو وزیر اقتصاد از اعضای پنلی هستند که این گزارش را تهیه کرده اند.

یک پنل دولتی در این زمینه جدیدترین گزارش خود را روز جمعه منتشر و اعلام کرد تهیه کنندگان بزرگ سیستم‌های عامل موبایل باید روش‌های پرداخت جایگزین در اختیار کاربران قرار دهند تا آن‌ها بتوانند به شیوه‌ای ایمن و به غیر از روش‌های اجباری فروشگاه ها، به اپلیکیشن‌ها دست یابند.

iOS اپل و اندروید گوگل، بازار سیستم‌های عامل ژاپن را دراختیار خود گرفته اند. اپل فقط از طریق فروشگاه اپ خود به کاربران اجازه می‌دهد اپلیکیشن دانلود کنند. این درحالی است که اپل و گوگل هر دو توسعه دهندگان نرم افزار را ملزم کرده اند تا از سیستم پرداخت خودشان استفاده کنند و کمیسیونی تا ۳۰ درصد از آن‌ها دریافت می‌کنند.

در گزارش مذکور آمده است در مرحله بعد باید اقدامات قانونی لازم انجام شود. از سوی دیگر روزنامه «آساهی شیمبون دیلی» روز گذشته گزارش داد دولت ژاپن تصمیم دارد تا سال آینده لایحه‌ای مرتبط با این گزارش را به پارلمان ارائه کند.