Gerdab.IR | گرداب

از ۴ تا ۷ تیرماه؛

بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ برگزار می‌شود

بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۴۰۲

محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران خود را آماده برگزاری بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، الکامپ (بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر، تجارت الکترونیک) می‌کند، نمایشگاهی که از ۴ تا ۷ تیرماه برگزار می‌شود.

به گزارش گرداب، نمایشگاه الکامپ امسال با شعار «آینده بهتر برای اقتصاد دیجیتال» و با حضور قریب به اتفاق شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، برگزار خواهد شد. در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر، تجارت الکترونیک (الکامپ) بیش از ۴۵۰ شرکت حضور و مشارکت دارند که از این تعداد ۵۰ شرکت خارجی و از کشور‌های ازبکستان، فرانسه، پاکستان، بوسنی، سوریه، چین، روسیه، ترکیه، ارمنستان و عراق هستند که نوین‌ترین برنامه ها، تولیدات و خدمات خود را ارائه می‌کنند.

طبق اعلام، در نمایشگاه امسال حضور استارت آپ ها، شرکت‌های نوآور و خلاق و دانش بنیان بسیار پرنگ‌تر از سال‌های گذشته است بطوری که از تعداد شرکت‌های حاضر در نمایشگاه، حدود ۱۵۰ شرکت دانش بنیان و استارت آپ هستند.

قرار است در طول چهار روز برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی الکامپ، چندین محصول فناورانه جدید در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات، رونمایی شود. بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی الکامپ با هدف ارائه آخرین دستاورد‌های کشورمان در حوزه فناوری اطلاعات، معرفی جدیدترین محصولات و دستاورد‌های شرکت‌های داخلی، توسعه تجارت الکترونیک، فراهم کردن زمینه‌های جذب سرمایه خارجی برای شرکت‌های دانش‌بنیان و یا استارتاپ‌های داخلی، ترویج فرهنگ استفاده از فناوری و محصولات تجارت الکترونیک در زندگی روزمره، فراهم شدن بستری برای تعاملات و همکاری‌ها برای شرکت‌های حوزه تجارت الکترونیک و کامپیوتر و ارتباطات و جذب بازار‌های منطقه برگزار می‌شود.

پذیرش تعدادی از مقامات دولتی و خصوصی از ۲۰ کشور جهت برپایی نشست‌های B ۲ B و همچنین بازدید و آشنایی با ظرفیت‌های داخلی، از برنامه‌های اصلی این رویداد مهم بشمار می‌رود. برگزاری بیش از ۱۰۰ سخنرانی و ده‌ها نشست و سمینار و کارگاه‌های تخصصی و حضور مقامات، کارشناسان، متخصصان و استادان دانشگا‌ها با هدف ارتقاء کیفیت و اطلاعات فنی در صنعت الکترونیک و کامپیوتر، از دیگر برنامه‌های جانبی الکامپ امسال است.

این نمایشگاه در هشت بخش اصلی؛ الکترونیک صنعتی، کامپیوتر و سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات مرتبط، تجهیزات ارتباطی، تجهیزات صوتی و تصویری، تجهیزات مخابراتی، تجهیزات اندازه‌گیری و کنترل و خدمات فنی و پشتیبانی برگزار می‌شود.

طبق اعلام ستاد خبری الکامپ، الکامپ به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور، عرصه طراحی، ساخت، تولید و پشتیبانی از محصولات، خدمات، محتوا و راهکار‌های صنایع الکترونیک، کامپیوتر و دیجیتال کشور است که با حضور گسترده و چشمگیر دست اندرکاران این حوزه برگزار می‌شود. بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی الکامپ از ۴ تا ۷ تیرماه هر رُوز از ساعت ۸ تا ۱۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.