Gerdab.IR | گرداب

وقتی مجرمان سایبری در کانتر استرایک و فیفا دستگیر می‌شوند

وقتی مجرمان سایبری در کانتر استرایک و فیفا دستگیر می‌شوند
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۴۰۲

واحد سایبری پلیس دانمارک از پلتفرم‌های بازی برای دستگیری مجرمان استفاده می‌کند.

به گزارش گرداب، در واحد سایبری پلیس دانمارک ده‌ها افسر مشغول به وظیفه هستند که در بازی‌هایی مانند کانتر-استرایک (Counter-Strike) و ولورانت (Valorant) فعالیت می‌کنند و با انجمن‌های آنلاین بازی در ارتباط هستند تا نظم و قانون را برقرار سازند و به شناسایی مجرمان بپردازند.

تمرکز اصلی این نیرو‌ها بر شناسایی کلاهبرداری مالی و منحرفان جنسی است، اما سایر انواع جرائم سایبری را نیز تحت نظارت دارند.

آن‌ها گاهی اوقات با پروفایلی که آن‌ها را پلیس معرفی می‌کند، فعالیت می‌کند و گاهی نیز به شکل مخفیانه در بازی‌ها حضور دارند. این واحد پلیس سایبری در پلتفرم‌هایی مانند توییچ، دیسکورد، اینستاگرام، فیسبوک و تیک‌تاک نیز حضور دارد و از سال ۲۰۲۲ شروع به فعالیت کرده است.

تا به حال ۵۵ پرونده از این طریق به جریان افتاده است.

فعالیت آن‌ها بازی، مشاهده، برقراری ارتباط با بازیکنان است. این واحد‌های پلیس همچنین از نوجوانان نیز جذب نیرو می‌کند و کسانی که مایل هستند به همکاری با پلیس بپردازند می‌توانند در گیم‌نت‌های پلیس شروع به فعالیت کنند و درآمد داشته باشند.

در حال حاضر بودجه واحد سایبری پلیس دانمارک به‌شکل سالانه تایید می‌شود؛ اما افسران این بخش امیدوار هستند که فعالیت‌های آنلاین آن‌ها دائمی شود و آن‌ها شغلی جذاب و لذت‌بخش پیدا کنند. بازی کنند و مجرمان را شناسایی کنند.