Gerdab.IR | گرداب

رونمایی مایکروسافت از چت‌بات هوش مصنوعی برای کسب‌وکار‌ها

رونمایی مایکروسافت از چت‌بات هوش مصنوعی برای کسب‌وکار‌ها
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۴۰۲

بینگ چت Enterprise طوری طراحی شده است که اطلاعات کاربران تجاری و کسب‌وکار‌ها را ذخیره نکند.

به گزارش گرداب، مایکروسافت در رویداد Inspire از نسخه جدید بینگ چت موسوم به Enterprise رونمایی کرد. این نسخه در واکنش به نگرانی‌ها پیرامون حریم خصوصی، با شدت بیشتری از اطلاعات کسب‌وکار‌ها محافظت کند. از طرف دیگر، کسب‌وکار‌ها برای استفاده از هوش مصنوعی مایکروسافت ۳۶۵ کوپایلوت باید ماهانه ۳۰ دلار هزینه بپردازند. همچنین کاربران از این پس می‌توانند از مایکروسافت ۳۶۵ کوپایلوت در حین تماس‌ها و چت‌های متنی سرویس مایکروسافت تیمز هم استفاده کنند.

مایکروسافت امروز از نسخه جدیدی از چت‌بات هوش مصنوعی خود با نام Bing Chat Enterprise پرده برداشت که روی محافظت از داده‌های کسب‌وکار‌ها تمرکز دارد. این نسخه از امروز به‌صورت پیش‌نمایش عرضه می‌شود و از طریق طرح‌های مایکروسافت ۳۶۵ بدون هیچ هزینه اضافه‌ای در دسترس قرار می‌گیرد. این چت‌بات در هر جایی که نسخه معمولی بینگ چت در آن حضور داشته است، ازجمله Bing.com و نوار کناری مرورگر اج، در دسترس خواهد بود.

همان‌طور که بسیاری از شرکت‌ها مثل اپل و سامسونگ درباره استفاده کارمندان خود از چت‌بات‌های هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده بودند، مایکروسافت هم این موضوع را پذیرفته است و می‌گوید: «استفاده از ابزار‌های هوش مصنوعی که مخصوص امور تجاری نیستند، به‌صورت ناخواسته داده‌های حساس کسب‌وکار‌ها را در معرض ریسک قرار می‌دهد.»

درنتیجه بینگ چت Enterprise برای رفع این مشکل ساخته شده است. این ابزار اطلاعات چت را ذخیره و از آن برای آموزش مدل‌های مایکروسافت استفاده نمی‌کند. غول ردموند در نظر دارد که بعداً این سرویس را در طرحی خارج از مایکروسافت ۳۶۵، با هزینه ماهانه ۵ دلار هم در دسترس شرکت‌ها قرار دهد. این چت‌بات از نظر قابلیت‌ها تفاوت خاصی با نسخه معمولی بینگ چت ندارد.

مایکروسافت ۳۶۵ کوپایلوت قیمت بالایی دارد

مایکروسافت می‌گوید کسب‌وکار‌ها برای استفاده از مایکروسافت ۳۶۵ کوپایلوت باید ماهانه ۳۰ دلار هزینه بپردازند. این هزینه اضافه نسبت به هزینه فعلی سرویس مایکروسافت ۳۶۵ E۳ که شامل دسترسی به اپ‌های آفیس، تیمز، SharePoint، وان‌درایو و چند ابزار دیگر می‌شود، افزایش قابل‌توجهی به‌حساب می‌آید.

این هزینه اضافه برای مایکروسافت ۳۶۵ بیزنس استاندارد حتی از این هم عجیب‌تر می‌شود، چرا که قیمت خود این سرویس ماهانه تنها ۱۲.۵۰ دلار است. مایکروسافت می‌گوید حدود ۶۰۰ مشتری تجاری در طول چند ماه اخیر مشغول آزمایش نسخه اولیه این سرویس بوده‌اند. ولی این غول دنیای فناوری هنوز تاریخ عرضه رسمی مایکروسافت ۳۶۵ کوپایلوت را اعلام نکرده است.

این شرکت همچنین اعلام کرده است که کاربران سرویس مایکروسافت تیمز هم می‌توانند در حین تماس‌ها و چت‌های متنی از مایکروسافت ۳۶۵ کوپایلوت استفاده کنند. استفاده از کوپایلوت در تماس‌ها به کاربران اجازه می‌دهد تا خلاصه آنی گفتگو‌ها و نکات مهم ازجمله تاریخ‌ها و نام‌ها را دریافت کنند.

این قابلیت درزمینه چت‌های متنی هم به کاربران کمک خواهد کرد تا بتوانند نکات مهم پیام‌ها را استخراج کنند. این قضیه به‌خصوص به درد کارمندانی می‌خورد که در کشور‌های مختلف با منطقه‌های زمانی گوناگون کار می‌کنند و ممکن است در زمان بحث‌ها حضور نداشته باشند. درنتیجه می‌توانند نکات مهم بحث‌ها را به‌سرعت دریافت کنند.

منبع: دیجیاتو