Gerdab.IR | گرداب

تحقیقات ضدانحصاری اروپا از مایکروسافت

تحقیقات ضدانحصاری اروپا از مایکروسافت
تاریخ انتشار : ۰۷ مرداد ۱۴۰۲

کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد یک تحقیق آنتی تراست درباره افزودن اپ تیمز مایکروسافت به بسته نرم افزار‌های آفیس انجام می‌دهد، زیرا بیم آن دارد که شرکت با این روش رقبا را از میدان به در کند.

به گزارش گرداب، تحقیق درباره آنکه مشخص شود غول نرم افزاری آمریکا از موقعیت خود در بازار دفاع و سواستفاده می‌کند، در حالی انجام می‌شود که کاربران رایانه‌ها پس از شیوع ویروس کرونا به طور گسترده استفاده از اپ‌های جلسه آنلاین را به کار گرفته اند.

مارگارت وستاگر کمیسیونر آنتی تراست اتحادیه اروپا در این باره می‌گوید: ابزار‌های ارتباط از راه دور و همکاری مانند «تیمز» به جزئی جدانشدنی از کسب وکار‌های متعددی در اروپا تبدیل شده اند؛ بنابراین ما باید تضمین کنیم بازار برای چنین محصولاتی همچنان رقابتی می‌ماند و شرکت‌ها آزاد هستند تا محصولاتی را انتخاب کنند که متناسب با نیازهایشان است.

سخنگوی مایکروسافت نیز اعلام کرد این شرکت در انجام تحقیق با کمیسیون همکاری می‌کند.

«تیمز» پلتفرمی است که به کاربران اجازه می‌دهد از طریق پیام، تماس ویدئویی و اشتراک گذاری فایل با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

انگیزه تحقیق کمیسیون اتحادیه اروپا نیز شکایت شرکت «اسلک» درجولای ۲۰۲۰ میلادی است. اسلک یک استارت آپ آمریکایی و رقیب تیمز است. این شرکت همزمان با کاهش سمش از بازار به مدیران ارشد اتحادیه اروپا شکایت کرد.

رقبای دیگر تیمز شامل زوم، گوگل میت و Webex شرکت سیسکو هستند.