Gerdab.IR | گرداب

فروش کالا‌های ممنوعه در خرده فروشی‌های آنلاین متوقف شد

فروش کالا‌های ممنوعه در خرده فروشی‌های آنلاین متوقف شد
تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۴۰۲

نمایندگان آمریکایی با ارسال نامه‌ای به متا،‌ای بی، آمازون و شرکت‌های دیگر خواستار جزئیات فعالیت‌های آن‌ها برای توقف فروش محصولات ممنوع و خطرناک در پلتفرم هایشان شده اند.

به گزارش گرداب، به نظر می‌رسد خرده فروشان اینترنتی با سوالاتی درباره روش‌های برخورد با محصولات مرجوعی روبرو شده اند.

کمیته انرژی و بازرگانی مجلس آمریکا نامه‌ای به آمازون،‌ای بی، متا، والمارت و دیگر پرتال‌های خرید آنلاین ارسال و از آن‌ها درباره تلاش هایشان جهت جلوگیری از فروش کالا‌هایی که برایشان فراخوان صادر شده و محصولات ممنوع در پلتفرم هایشان سوالاتی پرسیده اند. آن‌ها به خصوص نگران تلاش بی نتیجه متا برای متوقف کردن فروش دو محصول مرجوعی مخصوص کودکان در فیس بوک هستند.

کمیسیون ایمنی محصول مصرف کنندگان آمریکا (CPSC) برای گهواره Rock 'n Play شرکت فیشر پرایس در سال ۲۰۱۹ و تشک نوزاد Newborn Lounger محصول شرکت باپی در سال ۲۰۲۱ میلادی فراخوان صادر کرد.

با این وجود سازمان مذکور ادعا می‌کند نرخ درخواست‌های حذف محصول (ماهانه به طور متوسط هزار قطعه) کاهش نیافته است و هیچ اقدامی برای ممنوعیت فروش انجام نشده است.

گهواره Rock 'n Play با مرگ حدود ۱۰۰ نوزاد مرتبط بوده است. اعضای کنگره آمریکا نگران آن هستند که فروشگاه‌های آنلاین با انجام اقدامات اندک و ناکافی برای توقف فروش این محصولات، سلامت کودکان و تمام کاربران را به خطر بیندازند.

نمایندگان مجلس از تمام شرکت‌ها خواسته اند تا جزئیات تلاش هایشان برای توقف فروش کالا‌های ممنوع یا شامل فراخوان از جمله حضور کارمندانی متعد و فعال در این زمینه را اعلام کنند.

سیاستمداران همچنین می‌خواهند بدانند شرکت‌ها در آینده چه اقداماتی انجام می‌دهند و آیا عدم قطعیتی درباره برخورد با این مشکلات وجود دارد یا خیر. در نامه از شرکت‌ها پرسیده شده آیا تمایل دارند برای یافتن راه حل مشکل با کمیته همکاری کنند یا خیر. شرکت‌ها موظف هستند تا ۳۱ آگوست به این نامه پاسخ دهند.