Gerdab.IR | گرداب

جزئیات هک حساب مقامات آمریکایی توسط مایکروسافت

جزئیات هک حساب مقامات آمریکایی توسط مایکروسافت
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۴۰۲

مایکروسافت اعلام کرد هک شدن حساب مقامات ارشد وزارتخانه‌های خارجه و بازرگانی آمریکا، ناشی از هک شدن حساب سازمانی مهندس این شرکت بود.

به گزارش گرداب، مایکروسافت اعلام کرد یک گروه هک که خود را طوفان ۰۵۵۸ می‌نامد، به حساب مهندس این شرکت رخنه کرد و این گروه ظاهرا صد‌ها هزار ایمیل مقامات ارشد آمریکایی از جمله جینا ریموندو، وزیر بازرگانی، نیکلاس برنز، سفیر آمریکا در چین و دانیل کریتن برینک، معاون امور شرق آسیای وزیر خارجه را به سرقت برده اند.

مایکروسافت در پست وبلاگی در روز چهارشنبه به سوالات بی پاسخ درباره این واقعه پاسخ داد که کنکاش جدید درباره امنیت مایکروسافت و درخواست‌ها برای تحقیقات از شیوه‌های این شرکت را برانگیخت.

در این پست، مایکروسافت توضیح داد که هکر‌ها چطور توانسته اند کلید رمزنگاری را از حساب مهندس این شرکت استخراج کرده و از آن برای دسترسی به حساب‌های ایمیلی که نباید به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کردند، استفاده کرده اند.

مایکروسافت اعلام کرد حفره‌های امنیتی که باعث شد این کلید از حساب مهندس این شرکت، قابل دسترس شود و هکر‌ها موفق شوند ایمیل‌های مقامات را به سرقت ببرند، ترمیم شده اند. یک نماینده مایکروسافت گفت حساب این مهندس با استفاده از بدافزار سارق توکن، هک شده است، اما جزئیات بیشتری درباره این واقعه یا زمان آن، ارائه نکرد.

بر اساس گزارش رویترز، پکن ادعا‌هایی که در خصوص سرقت ایمیل‌های مقامات ارشد آمریکایی مطرح شده است را روایت‌های بی پایه و اساس خوانده است.