Gerdab.IR | گرداب

در آمریکا؛

محکومیت اپل به خاطر دزدی اختراع

محکومیت اپل به خاطر دزدی اختراع
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۲

اپل بازنده دادگاه تجدیدنظر آمریکا مربوط به شکایت شرکت ماسیمو درباره حق امتیاز حسگر اکسیمتر شد که در اپل واچ به کار می‌رود.

به گزارش گرداب، دادگاه تجدید نظر آمریکا ۲ رای پیشین دادگاهی درباره شکایت شرکت ماسیمو از اپل درباره مالکیت معنوی حسگر‌های اکسیژن خون در مدل‌های جدیدتر اپل واج تایید و از شاکی حمایت کرد.

رای دادگاه تجدیدنظر مربوط به یافته‌های دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا است و در حالی ارائه می‌شود که اپل به طور جداگانه سعی دارد ممنوعیت واردات اپل واچ به آمریکا توسط کمیسیون بین المللی تجارت را لغو کند.

در ۲۶ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی، کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا (ITC) اعلام کرد اپل دو حق امتیاز اختراع شرکت ماسیمو و Cercacor Laboratories را نقض کرده است.

پس از یک بررسی ۶۰ روزه، تصمیم ITC برای ممنوعیت فروش ساعت‌های هوشمند اپل که فناوری‌های سنجش اکسیژن خون (متعلق به شرکت ماسیمو) در آن‌ها به کار رفته بود، نهایی شد، اما شرکت پیش از آن ساعت‌های هوشمند حامل فناوری مذکور را از فروشگاه‌های فیزیکی حذف و فروش آنلاین آن‌ها را متوقف کرده بود.

این شرکت قبل از تعطیلات کریسمس فروش ساعت‌های خود رامتوقف کرد و در یک خواست که ۲۷ دسامبر ثبت شده، اعلام کرد اگر دستورات پیشین دادگاه به مدت دو هفته پابرجا بماند با خسارت‌های غیرقابل جبرانی روبرو می‌شود که در نهایت دادگاه تجدیدنظر آمریکا ممنوعیت واردات کمیسیون دولتی برای واردات اپل واچ را به طور موقت لغو کرد و این شرکت می‌تواند فروش ساعت‌های هوشمند پرچمدار خود را از سر گیرد.

پیش از این دادگاه تجدید نظر در رای خود اعلام کرده بود ممنوعیت واردات و فروش اپل متوقف می‌شود تا درخواست اپل برای توقف طولانی‌مدت رای در طول فرآیند تجدیدنظر مورد بررسی قرار گیرد. دادگاه تا ۱۰ ژانویه (دیروز به وقت آمریکا) به ITC فرصت داده بود تا به درخواست اپل پاسخ دهد.

ممنوعیت واردات در حال حاضر اجرا نمی‌شود، زیرا اپل آن را به چالش کشیده است.