Gerdab.IR | گرداب

چین تولید سالانه ۱۰۰۰ ماهواره را هدف می‌گیرد

چین تولید سالانه ۱۰۰۰ ماهواره را هدف می‌گیرد
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۴۰۳

چین یک کارخانه و مرکز تولید ماهواره می‌سازد که سالانه ۱۰۰۰ ماهواره تولید خواهد کرد.

به گزارش گرداب، در حالی که جنوبی‌ترین مرکز موشکی کشور چین برای تعداد فزاینده‌ای از پرتاب‌های تجاری آماده می‌شود، استان هاینان چین جنوبی در حال آماده‌سازی برای ساخت یک مرکز تولید ماهواره است.

این کارخانه پس از ساخت، ماهواره‌ها را در خطوط تولید مشابه کارخانه خودروسازی مونتاژ خواهد کرد که به طور قابل توجهی هزینه پروژه‌های فضایی را کاهش می‌دهد و صنعت فضایی تجاری چین را تقویت می‌کند.

لیو بوتائو؛ مهندس ارشد در مؤسسه مهندسی محیط زیست فضاپیما پکن گفت: انتظار می‌رود تولید سالانه این مرکز به ۱۰۰۰ ماهواره برسد.

کارشناسان مؤسسات ملی هوافضا و شرکت‌های فضایی تجاری در هاینان گرد هم آمدند تا درباره طرح‌های این تأسیسات بحث کنند تا بتواند تعداد زیادی پرتاب تجاری را در آینده انجام کنند.

ماهواره‌ها معمولاً در یک زمان برای یک هدف برنامه‌ریزی شده تولید می‌شوند و چنین پروژه‌های یکباره اغلب با هزینه‌های گزاف همراه هستند. این کارخانه به شرکت‌های خصوصی کمک می‌کند تا ماهواره‌های خود را با قیمتی مقرون به صرفه‌تر به فضا ارسال کنند.

علاوه بر این، این کارخانه نزدیک به سکو‌های پرتاب در شهر Wenchang در شمال شرقی هاینان ساخته خواهد شد و هزینه‌های حمل و نقل را کاهش می‌دهد.

Zhang Chengha؛ مدیر دفتر مدیریت شهر بین‌المللی هوافضای Wenchang می‌گوید: در گذشته، ماهواره‌ها در سراسر کشور تولید و سپس به هاینان ارسال می‌شدند. با کمک کارخانه می‌توانیم ماهواره‌ها را پس از ساخت به سرعت به فضا پرتاب کنیم.