Gerdab.IR | گرداب

اتهام جدید آمازون در آمریکا

اتهام جدید آمازون در آمریکا
تاریخ انتشار : ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۳

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا در بخشی از شکایت خود علیه آمازون، این شرکت را متهم کرده از قابلیت پیام‌های ناپدیدشونده در پیامرسان سیگنال برای پنهان کردن ارتباطات استفاده می‌کند.

به گزارش گرداب، کمیسیون فدرال تجارت آمریکا (FTC) فاش کرده حتی پس از آنکه به آمازون اعلام کرد تحت تحقیق است و از شرکت خواست تمام ارتباطات خود را حفظ کند، این خرده فروشی آنلاین ارتباطات خود را به طور خودکار پاک کرده است. جف بزوس مدیر ارشد اجرایی سابق و اندی جسی مدیر ارشد اجرایی فعلی آمازون از جمله متهمان هستند.

FTC در سند مربوط به دادگاه نوشته است: سال‌ها مدیران ارشد اجرایی آمازون از جمله جف بزوس (مدیر سابق شرکت) در پیام رسان سیگنال به جای ایمیل درباره موضوعات حساس تجاری از جمله مسائل آنتی تراست، بحث کرده اند. این مدیران ارشد قابلیت پیام‌های ناپدید شونده سیگنال را روشن کردند که به طور بازگشت ناپذیری پیام‌ها را از بین می‌برد، آن‌ها حتی پس از دریاف هشدار درباره انجام تحقیق همچنان به این عمل ادامه دادند.

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا از قاضی دادگاه خواسته آمازون را وادار کند اسناد مربوط به کنترل داده هایش را فراهم کند. این آژانس دولتی اعلام کرده خرده فروشی آنلاین تا مارس ۲۰۲۲ فاش نکرده بود که از سیگنال استفاده می‌کند. به طور دقیق‌تر تا قبل از گزارش افشاگرانه وال استریت ژورنال درباره استفاده از اپ مذکور در آمازون، شرکت آن را اعلام نکرده بود.

در بخش دیگری از سند دادگاه آمده است: هرچند بازیابی پیام‌های حذف شده غیرممکن است، این اپ نشان می‌دهد چه زمان کاربر قابلیت ناپدید شدن پیام‌ها را روشن یا خاموش کرده و همچنین تایمز زمان حذف را تغییر داده است یا خیر. به این ترتیب ردپایی از حذف شدن پیام‌های تبادل شده بین مدیران ارشد اجرایی آمازون وجود دارد.