Gerdab.IR | گرداب

بازی‌های رایانه‌ای و تحریف‌هایش

تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۸۹

در این بازی برخی از تروریست‌ها لباس نظامی به تن و البته عمامه به سر دارند و یا حتی در برخی از قسمت‌ها در میان تروریست‌ها روحانی‌هایی را با لباس روحانیت شیعه می‌بینید که...

بازی‌های رایانه‌ای به یکی از ابزار رسانه‌ای جنگ نرم دشمن علیه اسلام و انقلاب بدل شده است. طراحان اینگونه بازی‌ها به قدری با برنامه و سیاستگذاری هدفمند اقدام به ساخت بازی می‌کنند که اگر‌‌ همان بازی مجددا مورد بررسی قرار گیرد با نکات جدیدی در آن برخورد می‌کنیم.

یکی از بازی‌هایی که در مقاله "جنگ نرم علیه سپاه در بازی‌های رایانه‌ای" به آن اشاره شد، بازی اکشن آغاز نبرد بود، نکته جالب در این بازی که می‌تواند بر روابط پشت پرده بین شرکت‌های تولید کننده بازی‌های رایانه‌ای و مراکز تصمیم‌گیری سیاسی کشورهای غربی دلالت کند، پیش‌بینی زمان و مکان و نیز وقوع یک جنگ در آینده است.

در این بازی ویدئویی که در سال ۲۰۰۵ میلادی به بازار عرضه شد، کاربر باید در قالب یک تیم نظامی آمریکایی به لبنان و به شیعیان این کشور آن هم در سال ۲۰۰۶ میلادی حمله کند، امری که به دست رژیم صهیونیستی در این سال در عالم واقعیت روی داد!

در این بازی کاربر درگیر یک جنگ شهری برای مبارزه با تروریست‌ها و کشتن آن‌ها و رهبرانشان می‌شود، تروریست‌هایی که همگی مسلمان هستند و جالب‌تر اینکه یکی از این افراد عبدالله بن کتان، متولد عربستان سعودی، عضو نیروی ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و رهبر نیروهای عملیاتی در بیروت است.

در این بازی شما آرم برخی از گروه‌های را می‌بینید (مانند جنبش امل از گروه‌های شیعه در لبنان) و یا تصاویری بر روی دیوار منازل تروریست‌ها که زیر آن عبارت شهید به کار رفته است. در این بازی برخی از تروریست‌ها لباس نظامی به تن و البته عمامه به سر دارند و یا حتی در برخی از قسمت‌ها در میان تروریست‌ها روحانی‌هایی را با لباس روحانیت شیعه می‌بینید که البته با توجه به رنگ سیاه عمامه، سید هستند.

در این بازی در یک قسمت البته به صورت مبهم تصویری دیده می‌شود که تصویر امام خمینی(ره) به نظر می‌رسد. جالب‌تر اینکه در یکی از مراحل بازی در کشور عرب زبان لبنان، نوشته فارسی بر روی دیوار نقش بسته شده است!

عبارت فارسی به این شرح است: «نماز تسلی بخش و آرامشگر دلهای مضطرب و خسته و به ستوه آمده و مایه صفای باطن و روشنی روان است.»

اما نکته قابل توجه این است که این عبارت صرفا یک جمله فارسی تصادفی نیست که فقط برای اشاره به نقش ایرانیان در لبنان دارد. اگر این جمله را در اینترنت جستجو کنید متوجه می‌شوید که این عبارت بخشی از سخنان مقام معظم رهبری درباره نماز است.

متن کامل بیانات مقام معظم رهبری به این صورت است:
 «نماز و نیایش، ارتباط صمیمانه‌ای است میان انسان و خدا، میان آفریده و آفریدگار، نماز تسلی بخش و آرامش‌گر دلهای مضطرب و خسته و به ستوه آمده و مایة صفای باطن و روشنی روان است.»

با این توضیحات حرف‌های سازندگان این بازی مبنی بر اینکه در ساخت این بازی هیچ برنامه سیاسی وجود نداشته، چقدر قابل پذیرش است؟ آیا واقعا کنار هم قرار گرفتن بسیاری از این نشانه‌ها، می‌تواند تصادفی باشد؟ جالب‌تر اینکه وقوع چنین پیشگویی واقعی صرفا به این بازی محدود نمی‌شود. با دیدن چنین نشانه‌های بارزی، دیگر هیچ عقل سلیمی می‌تواند بر طبل توهم توطئه بکوبد؟
مهندس حق وردی طاقانکی

منبع: ماهنامه پیام انقلاب، شماره ۴۲