رئیس کمیته فناوری‌های پیشرفته مجلس نمایندگان، در بیانیه‌ای گفت: «قانون ما، آمریکا را با قدرتمند‌تر ساختن دیپلماسی سایبری خود ایمن‌تر و همچنین ما را با شرکای خود در جامعه جهانی هماهنگ‌تر می‌کند.»
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۶:۵۸
کد خبر: ۴۰۷۵
سنای آمریکا لایحه‌ای را برای جنگ سایبری تصویب می‌کند که طی آن استراتژی هماهنگ کننده برای موضوعات فضای سایبری و امنیت سایبری جهانی تدوین شده و وزارت خارجه آمریکا یک سفیر کبیر در فضای سایبری خواهد داشت.

به گزارش گرداب به نقل از مشرق، سنای آمریکا لایحه‌ای را تصویب می‌کند که طی آن استراتژی هماهنگ کننده برای موضوعات فضای سایبری و امنیت سایبری جهانی تدوین شده و وزارت خارجه آمریکا، سفیر کبیر در فضای سایبری خواهد داشت. این لایحه هماهنگ کنندهٔ امنیت سایبری وزارت خارجه را ایجاد می‌کند. قانونی که در سنا مطرح می‌شود، به طور مجازی، یک سفیر ایالات متحده برای فضای سایبری را به وجود می‌آورد.

قانون فضای سایبری و امنیت سایبری جهانی همچنین وزیر امور خارجه را به تعیین یک شخص صریح برای سیاست امنیت سایبری در تمام کشور‌ها یا مناطق مرتبط مکلف خواهد کرد.

بر اساس بیانیه‌ای که از سوی حامیان این قانون یعنی "جان کری"، رئیس کمیته روابط خارجی سنا و سناتور "کریستن گیلیبراند"، منتشر شده است قانون سال ۲۰۱۰ هماهنگی فضای سایبری و امنیت سایبری جهانی، اجازه ایجاد یک هماهنگ کننده ارشد در وزارت خارجه را خواهد داد که منصب سفیر کبیر خواهد بود.

این سفیر مسئولیت خدمت به عنوان مشاور اصلی وزیر امور خارجه، ارائه رویکرد استراتژیک برای سیاست بین‌المللی آمریکا را بر عهده خواهد داشت.

جان کری در بیانیه فوق گفت: «این لایحه گام اول برای سازماندهی بهتر تلاش آمریکا به منظور توسعه یک رویکرد راهبردی هماهنگ شده برای موضوعات فضای سایبری و امنیت سایبری جهانی است. این قانون یک دیپلمات را مسئول سیاست سایبری آمریکا در کشورهای دیگر می‌کند.»

این هماهنگ کننده ارشد، مشاور اصلی وزیر امور خارجه در زمینه موضوعات فضای سایبری و امنیت سایبری جهانی خواهد بود و رویکرد راهبردی سیاست و برنامه‌های دولت فدرال با هدف پرداختن به موضوعات فضای سایبری و امنیت سایبری در خارج از آمریکا را مشخص می‌کند.

حامیان لایحه فوق اعلام کردند: این قانون، توسعه یک راهبرد روشن و هماهنگ شده برای تعامل سایبری بین‌المللی را تضمین می‌کند که شامل مذاکره بالقوه برای یک چارچوب چند جانبه در جهت ارائه اصول قابل قبول جهانی به منظور جنگ سایبری است.

سناتور کریستن گیلیبراند، رئیس کمیته فناوری‌های پیشرفته مجلس نمایندگان، در بیانیه‌ای گفت: «قانون ما، آمریکا را با قدرتمند‌تر ساختن دیپلماسی سایبری خود ایمن‌تر و همچنین ما را با شرکای خود در جامعه جهانی هماهنگ‌تر می‌کند.»


نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد