Gerdab.IR | گرداب

با حمله مقتدرانه سپاه به مواضع گروهک تروریستی پژاک؛

پژاک موقتا مسلمان شد!

تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۰

پژاک در اقدامی بی سابقه، ماه رمضان را به مردم کردستان تبریک گفت و از آنها خواست تا از فرصت‌ها و برکات! این ماه برای مبارزه علیه جمهوری اسلامی استفاده کنند.

همزمان با افزایش فشار نیروهای سپاه پاسداران بر مواضع گروهک تروریستی پژاک و افزایش تلفات و دستگیری تیم‌های ترور و خرابکاری این گروه در استان‌های شمال غرب ایران، پژاک در اقدامی بی‌سابقه و مغایر با ایدئولوژی الحادی و ضد مذهبی خود، ماه رمضان را به مردم کردستان تبریک گفت و از آنها خواست تا از فرصت‌ها و برکات! این ماه برای مبارزه علیه جمهوری اسلامی استفاده کنند.

به گزارش گرداب به نقل از جهان، پژاک در این اطلاعیه که منابع اینترنتی نزدیک به حزب حیات آزاد کردستان (پژاک) آن را منتشر ساخته‌اند، آورده است: پژاک از خلق کرد می خواهد تا ماه‌ مبارک رمضان را به ‌عاملی در راستای ارتقاء سطح مبارزات برای آزادی مبدل کنند.
 
این در حالی است که "عبدالله اوجالان"، رهبر سیاسی و معنوی پ‌.ک.‌ک و پژاک بارها با تاکید بر مرام چپ‌گرایانه و الحادی خود در یادداشت‌هایش که اکنون به عنوان جزوات ایدئولوژیک به پیکارجویان پژاک القا می‌شود یکی از راه‌های نجات کردها را پشت سرنهادن اعتقادات مذهبی عنوان کرده بود.

گروه پژاک با "مبارک" خواندن ماه رمضان در این اطلاعیه که در باور مسلمانان نوعی اذعان به غیب و رحمت پروردگار است، از مردم کردستان دعوت به "جهاد" کرده و افزوده: باید همه در این ماه‌ با شور و حرارت فراوانی برای آزادی تلاش کنند.

آنچنان که کردستان امروز خبر داده با افزایش ضربات نیروهای کرد سپاه پاسداران به پژاک در هفته‌های اخیر، سخنگوی پژاک هموطنان کرد را تهدید به انتقامجویی کرده است.

او از مردم کردستان خواسته تا اجازه ندهند فرزندانشان از سوی جمهوری اسلامی مورد سوء استفاده قرار گیرند.

"سردار جوانی"، معاون سیاسی سپاه درباره عملیات مقتدرانه سپاه علیه گروهک تروریستی پژاک گفت: «در روزهای اخیر شاهد عملیات پاکسازی نیروی زمینی سپاه در منطقه شمال غرب کشور بودیم که توانست به بخش قابل توجهی از گروهک تروریستی پژاک ضربه وارد کند و این عملیات همچنان ادامه دارد تا زمانی که مردم بتوانند در امنیت کامل در این مناطق زندگی کنند.»

افراد جدا شده از گروهک تروریستی پژاک بارها اعلام کرده‌اند که این گروه همواره بر آن بوده تا از میان جوانان روستاهای مرزی ایران با ارائه وعده‌های گوناگون به تامین نیرو بپردازد.

گروهک تروریستی پژاک شاخه ای از گروهک سازمان یافته پ‌.ک‌.ک است که در کوهستانهای قندیل عراق مستقر بوده و با حمایت گروهک پ.ک.‌ک‌ و برخی کشورهای غربی در شمال غرب ایران دست به ترور و جنایات گسترده ای زده است.