Gerdab.IR | گرداب

هکر جي‌ميل: حملات گسترده‌تری در راه است

تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۳۹۰

هکری که موفق به نفوذ در جی‌میل و وب سایت های وابسته به سیا، موساد و MI6 شده بود می گوید قصد دارد دامنه فعالیت خود را گسترده تر کند.

به گزارش گرداب به نقل از کامپیوتر ورلد، هکری که با سرقت و جعل تعداد زیادی از گواهینامه‌های1SSL موفق به نفوذ در جی‌میل و همین طور وب سایت های وابسته به سیا، موساد و MI6 شده بود می گوید قصد دارد دامنه فعالیت خود را گسترده تر کند.

 وی در متنی که به زبان انگلیسی دست و پا شکسته در اینترنت منتشر کرده می گوید برای حمله به شبکه های رایانه ای در اسرائيل، آمریکا و اروپا امکانات گسترده ای در اختیار دارد و توانسته حملات خود را از طریق دهها ISP ساماندهي كند.

این هکر که اسم مستعار Comodohacker را دارد، می گوید: «در کنار سرقت گواهی های دیجیتال شرکت DigiNotar StartCom و همین طور یک شرکت آمریکایی به نام GlobalSign  اطلاعاتی همچون ایمیل ها، بک آپ های دیتابیس ها و اطلاعات مشتریان این سایت ها را به تدریج در آینده نزدیک منتشر می کند.»

وی مدعی دسترسی کامل به سرور GlobalSign globalsign.com و Comodohacker StartCom  نيز دارد.


پی‌نوشت:
پروتکل (SSL (Socket Secure Layer، یک استاندارد وب برای کدکردن اطلاعات بین کاربر و وب سایت است. اطلاعات از طریق یک اتصال SSL  به صورت کد شده مبادله می شوند تا اطلاعات مبادله شده از دزدیده شدن یا استراق سمع محافظت شوند.

منبع: فارس