Gerdab.IR | گرداب

3 هزار ساعت ویدئو از حمله 11 سپتامبر در اینترنت

تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۳۹۰

یک سایت اینترنتی فعال در ایجاد آرشیو دیجیتال، 3هزار ساعت ویدئو مربوط به حمله 11 سپتامبر را جمع آوری و در اینترنت منتشر کرد.

به گزارش گرداب، فارس به نقل از آی‌دی‌جی نوشت: سایت اینترنتی archive.org که در زمینه آرشیو کردن عکس، فیلم وتصاویر موجود در سایت‌های اینترنتی فعال است یک آرشیو دیجیتال از تصاویر، نوشته ها و عکس های مربوط به حمله 11 سپتامبر به برج های مرکز تجارت جهانی را در دسترس کاربران وب قرار داده است.

مهم ترین بخش از این مجموعه 3000 ساعت تصویر ویدئویی است که از شبکه های خبری مختلف در 5 قاره جهان جمع آوری شده و کارشناسان علوم رسانه و ارتباطات می توانند به بهترین وجه از این مجوعه برای تحلیل و بررسی عملکرد رسانه ها استفاده کنند.

این تصاویر ویدئویی مربوط به بیش از 20 کانال تلویزیونی هستند که ظرف 7 روز حوادث و وقایع مربوط به 11 سپتامبر را پوشش داده اند.
همچنین تحلیل های کارشناسی و اظهارنظرهای اساتید دانشگاهی نیز در مورد این رویداد در این آرشیو قابل ملاحظه است.

البته این اولین بار نیست که مجموعه تصویر آرشیوی مربوط به واقعه 11 سپتامبر بر روی اینترنت جمع آوری و منتشر می شود. در سال 2009 هم یک سازمان غیرانتفاعی دست به اقدام مشابهی زده بود.

 از جمله برنامه های تلویزیونی قابل دسترس از این طریق می توان به برنامه های تلویزیونی شبکه های ای‌بی‌سی، سی‌ان‌ان، ان‌بی‌سی، عراق، روسیه، کانادا و... اشاره کرد.