اخبار واصله حکایت از آن دارد که فرقه ضاله "بهائیت" در تلاشی تازه قصد افزایش پیروانش را دارد و از این رو اقدام به راه‌اندازی کانال فارسی زبان جدیدی با محوریت علنی بهائیت در کشور آمریکا كرده است.
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۰ - ۱۷:۰۰
کد خبر: ۷۸۱۱
به گزارش گرداب، کانال فارسی زبان جدیدی که از لس آنجلس پخش می‌شود، در برنامه‌هایی ویژه و در قالب گزارش و گفت‌ و گو به تبلیغ اهداف و آیین‌های فرقه بهائی می‌پردازد که به عنوان نمونه می‌توان به گزارش این شبکه از مراسم عید رضوان و دیگر آئین های این فرقه ضاله اشاره کرد.
 
گفت‌ و گو با مردان و زنان  فارسی زبان که به این فرقه پیوسته‌اند و تشریح دلایل آنها برای همکاری با این فرقه ضاله یکی دیگر از اقدامات این شبکه در جهت ترویج بهائی‌گری در میان فارسی زبانان و به ویژه مسلمانان کشورمان است.
 
از سوی دیگر، چندی پیش این تلاش‌ها در عرصه رادیو نیز با راه‌اندازی رادیو ماهواره‌ای "بهائی" شکل جدی‌تری به خود گرفته بود.
 
گسترش سریع بهائیت در دوره پهلوی دوم با استفاده از امکانات عمومی کشور و تلاش بی وقفه آنان در جهت ضربه زدن به سنت های دینی و اجتماعی و منافع ملت ایران، واکنش جدی مردم و طبقات مختلف جامعه را به دنبال داشت.
 
روحانیت و مرجعیت شیعه در طول تاریخ به مسائل و حوادث، اشخاص، فرقه ها، احزاب، ملل و نحل مختلف با نگاهی دینی و موضعی از جایگاه مذهب نگریسته اند.
 
نگاه مرجعیت شیعه بعد از شهریور ۱۳۲۰ به بهائیت نیز نگاهی دین مدارانه بود، چون بهائیان را گروهی بدعت‌گذار و دین‌ساز می دانستند که مکتب آنها بر هیچ بنیاد دینی و کتاب آسمانی بنیان نیافته بود، با آن مخالفت می کردند.
 
افزون بر آن، به دلیل وابستگی بهائیان به استعمار خارجی و استبداد داخلی و سوء استفاده بهائیان از این موقعیت، حساسیت عالمان شیعی مضاعف شد.
 
در طول چند دهه گذشته از انقلاب شکوهمند اسلامی در کشورمان، فرار سران فرقه ضاله بهائیت از کشور و پناه گرفتن آنها در آغوش اسرائیل و آمریکا موجبات این امر را برای آنها فراهم ساخت تا با پشتیبانی "بیت العدل" در مرکز اسرائیل و با دریافت بودجه های هنگفت از سران آمریکا و رژیم صهیونیستی این فرقه بتواند جان تازه ای را به خود بدهد.
 
در طول دو دهه اخیر، نفوذ در شبکه های ماهواره ای فارسی زبان و راه اندازی چند شبکه برای تبلیغ و گسترش آیین ضاله بهائت در دستور کار سران این فرقه  قرار گرفت.
 
شبکه ایران آریایی جدیدترین شبکه ای است که با دریافت بودجه مستقیم از "بیت العدل" وظیفه مظلوم نمایی برای بهائیان را در میان مردم ایران عهده دار است و با پخش برنامه هایی که در آن به حقوق نانوشته بهائیان در ایران اشاره دارد، سعی در القای این نکته دارد که پیروان فرقه ضاله بهائیت در ایران در اکثریتی بیشتر از اهل تسنن هستند اما از حقوق مشابه برخوردار نیستند.

منبع: عصر امروز


نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد