Gerdab.IR | گرداب

رویکرد تهاجمی پنتاگون در برابر حملات سایبری

تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۰

آژانس تحقیقات پیشرفته نظامی آمریکا می گوید قصد دارد با انجام بررسی‌های گسترده دفاع بهتری را برابر حملات سایبری انجام دهد که علیه زیرساخت های دیجیتال پنتاگون صورت می گیرد.

به گزارش گرداب به نقل از ای ویک، آژانس تحقیقات پیشرفته نظامی آمریکا می گوید قصد دارد با انجام بررسی‌های گسترده دفاع بهتری را برابر حملات سایبری انجام دهد که علیه زیرساخت های دیجیتال پنتاگون صورت می گیرد.

 تهدیدات اینترنتی و شبکه ای بر ضد وب سایت ها و دیتابیس های وابسته به پنتاگون در چند سال اخیر تشدید شده و مقامات این وزارتخانه معتقدند با رویکرد انفعالی فعلی نمی توان از این اطلاعات حساس و محرمانه دفاع کرد. حملات مکرر چینی ها وسپس روس ها به زیرساخت های نظامی و دفاعی آمریکایی ها به شدت باعث نگرانی پنتاگون شده است.

به همین علت پنتاگون قصد دارد آنچه را که "اسلحه سایبری تهاجمی" توصیف کرده طراحی کند تا با حملات سایبری فزاینده مقابله کند. این وزارتخانه کنفرانسی را هم با همین موضوع در "آرلینگتون" آمریکا برگزار کرده و دانشگاهیان، متخصصان امنیت رایانه و برخی هکرهای داوطلب را نیز به منظور هم‌اندیشی و تصمیم گیری در این مورد دعوت کرده است.

حاضران در این همایش تصریح کرده اند که استفاده از جنگ افزارهای مدرن سایبری نباید از نظر دور باشد و آمریکا با ترکیب این جنگ افزارها با جنگ افزارهای کلاسیک متداول می تواند از خود دفاع کند.

طراحی بسته های نرم افزاری امنیتی، انجام حملات متقابل سایبری به مهاجمان و همکاری با کشورهای متحد از جمله برنامه های دیگری است که آمریکایی ها مد نظر قرار داده اند.

منبع: فارس