Gerdab.IR | گرداب

بیانیه فراکسیون بیداری اسلامی مجلس:

ایران روابط با انگلیس را کاملاً قطع می‌کند

تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۰

به دولت انگلستان که دائماً با پیروی کورکورانه از سیاست‌های مقامات آمریکا، ضعف و ناتوانی خود را در تصمیم‌گیری و سیاست خارجی هر روز بیشتر نشان می‌دهد، هشدار می دهیم که ایران در قبال رفتارهای بی‌ثبات این کشور سکوت اختیار نخواهد کرد.

فراکسیون بیداری اسلامی مجلس با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن شدید گزارش آمانو، اعلام کرد که ایران در جهت قطع کامل روابط با انگلیس اقدام خواهد کرد.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، فراکسیون بیداری اسلامی مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه‌ای، به دولت آمریکا هشدار داد که به جای سناریوسازی، دنبال سر و سامان دادن به وضعیت اسفبار کشور خودش باشد.

در این بیانیه آمده است: بعد از به راه افتادن جریان بیداری اسلامی در خاورمیانه با الهام از انقلاب اسلامی ایران و سقوط دیکتاتورهای منطقه از مبارک تا بن علی و قذافی که کشورهایشان حیاط خلوت سیاسی‌های آمریکا به حساب می‌آمد، دولتمردان آمریکایی که در سیاست خارجی خود در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا احساس شکست فاحشی کردند، تلاش کردند با پروژه ایران‌هراسی، سناریوهای ساختگی و قطعنامه‌های پوشالی علاوه بر تخریب و هجمه نظام اسلامی، بین کشورهای اسلامی تفرقه ایجاد کنند تا شاید از این طریق نارضایتی که هر روز بر جامعه آمریکا بیشتر سایه می‌افکند، کمرنگ‌تر شود.

این بیانیه می‌افزاید: حال در جدیدترین سناریو، آمانو، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و نماینده یک نهاد بین‌المللی که بی‌شک در بی‌طرف بودن او جای تردید است، به جای اینکه در چارچوب وظایف و بر اساس مقررات NPT به ارزیابی عملکرد هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران بپردازد، گزارش خود را با مقامات صهیونیستی و زبان کاخ سفید اعلام می‌کند و این خود گواه این مدعاست که گزارش آمانو از سوی آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای نیست، بلکه گزارش رژیم صهیونیستی و مقامات کاخ سفید آمریکاست.

در این بیانیه مندرج است: بر این اساس فراکسیون بیداری اسلامی مجلس شورای اسلامی اعلام می‌دارد که این گزارش یک بیانیه سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران است که بر اساس مواضع کاخ سفید تنظیم شده تا علاوه بر تشویش و تحریک افکار عمومی جهان علیه جمهوری اسلامی ایران تلاش کند با فشار و تخریب، ایران به پای میز مذاکره بکشاند و یا تئوری انزوای جمهوری اسلامی ایران را به واقعیت نزدیک سازد.

فراکسیون بیداری اسلامی مجلس در بخش دیگری از این بیانیه آورده است: ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت آمریکا هشدار می‌دهیم به جای سناریوسازی دنبال سر و سامان دادن به وضعیت اسفبار کشور خودش باشد و آمانو به عنوان نماینده یک نهاد بین‌المللی از موانع‌گیری‌های سیاسی دست بردارد و به نقش علمی، حقوقی و فنی آژانس بین‌المللی بپردازد و فعالیت‌هایی که آژانس را بیش از پیش بی‌اعتبار کرده و آن را به لبه تاریک کارهای سیاسی می‌کشاند، سبب تغییر سیاست‌های ایران مبنی بر خروج از NPT خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت انگلستان که دائماً با پیروی کورکورانه از سیاست‌های مقامات آمریکا، ضعف و ناتوانی خود را در تصمیم‌گیری و سیاست خارجی هر روز بیشتر نشان می‌دهد، نیز هشدار می‌دهد که ایران در قبال رفتارهای بی‌ثبات این کشور سکوت اختیار نخواهد کرد؛ از این رو با توجه به اینکه حجم روابط تجاری و اقتصادی ایران با این کشور و هم‌پیمانش آمریکا در پایین‌ترین حد قرار دارد، در جهت قطع کامل روابط اقدام خواهیم کرد.

اعضای فراکسیون بیداری اسلامی پارلمان در ادامه این بیانیه آورده‌اند: و در آخر با توجه به اینکه روند فعالیت‌های هسته‌ای ایران آشکار و شفاف است و بارها و بارها بازرسان آژانس از فعالیت‌های هسته‌ای ایران بازدید داشته‌اند، از دولت محترم تقاضا داریم با همه توان و قدرت به فعالیت‌های هسته‌ای خود ادامه دهد و هیچ عملی فراتر از تعهدات آژانس انجام ندهد.

در این بیانیه نوشته شده است: همچنین اعلام می‌داریم این نوع گزارشات و توطئه‌های ناشیانه، خلاف واقع و موضع‌گیری سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران، هیچ تأثیری بر اراده ملت ایران در دستیابی به فناوری هسته‌ای نخواهد داشت.