Gerdab.IR | گرداب

تلاش برای جذب هواداران فرقه کیهانی

تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۰

"پ. ک" از مریدان و پیروان ایلیا رام‌الله، اخیراً ضمن سوءاستفاده از شهرت تلویزیونی خود برای جذب طرفداران فرقه کیهانی به تکاپو افتاده است.

 به گزارش گرداب، "پ. ک" از مریدان و پیروان ایلیا رام‌الله، اخیراً ضمن سوءاستفاده از شهرت تلویزیونی خود برای جذب طرفداران فرقه کیهانی به تکاپو افتاده است.

با توجه به محکومیت "م. ط" سرکرده فرقه کیهانی به‌دلیل کارهای غیر قانونی، "پ. ک" که قبلاً با فرقه «رام‌الله» همکاری نزدیک داشته است، اخیراً درصدد است طرفداران و مریدان فرقه کیهانی را به سوی خود جذب کند.

وی که حدود 5 سال پیش در روزهای جمعه در برنامه‌های روانشناسی شبکه تهران تحت عنوان "از کجا باید شروع کرد؟" به شهرت رسید، مدعی است:«این‌ها (طرفدارن عرفان حلقه) نمی‌دانند چه باید بکنند و اگر به سمت ما (فرقه رام‌الله) بیایند، آموزش‌ های لازم به آن‌ها داده خواهد شد.»

او همچنین در یک فیلم ویدئویی صراحتاً از ارتباط خود با رام‌الله پرده برداشته و خود را زبان وی معرفی می‌کند و می‌گوید: «امروز مسئولیت رساندن این صدا بر عهده‌ من گذاشته شده است!»

جالب آن که رهبران این دو فرقه (رام الله و عرفان حلقه) اشتراکات فراوانی با یکدیگر دارند: هر دو تحصیلات‌شان در حد دبیرستان بوده و حتی مدرک تحصیلی هم ندارند! هر دو اهل کرمانشاه هستند و گرایش‌هایی به تصوف داشته‌اند؛ به ویژه «رام الله» که عکس‌هایی از وی موجود است که سیخ و چاقو به در صورت خود فرو کرده است! هر دو رئیس فرقه‌ ادعای ارتباط با ماورا دانسته و خود را رابط با ملکوت می‌دانند. هر دو ادعای انرژی درمانی و درمانگری دارند و کارهای خلاف قانون انجام داده و جذب پنهان و آشکار دارند.

مریدان هر دو فرقه نیز اشتراکاتی با یکدیگر دارند. هر دو رهبران خود را استاد عشق، "ماهانتا" و "آوانثار" می‌نامند. همچنین در ارتباط با خارج از کشور بوده و سعی می‌‌کنند فرقه خود را بین‌المللی نشان دهند.

این در حالی است که مریدان هر دو فرقه، آن‌قدر تنگ‌نظر هستند که عرفان را از دو فرد بی‌سواد در زمینه دین ـ که حتی از روخوانی صحیح قرآن عاجزند ـ طلب می‌کنند.

منبع: فارس