Gerdab.IR | گرداب

سردار همدانی:

در جنگ نرم از تجربیات دفاع مقدس استفاده کنید

تاریخ انتشار : ۰۳ دی ۱۳۹۰

باید بدانیم در جنگ نرم هر کسی مجروح شود ننگ خانواده می‌شود؛ در صورتی که در دفاع مقدس هر کس مجروح می‌شد، افتخار خانواده بود.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، سردار حسین همدانی در همایش یادواره شهدای ترور و نفاق ناحیه مقاومت بسیج کمیل که عصر روز پنجشنبه در مسجد امام حسن مجتبی‌علیه‌السلام برگزار شد،‌گفت: «امروز بیش از گذشته نیاز داریم که از 8 سال دفاع مقدس و فرهنگ، صبر و مقاومت آن سخن بگوییم.»

وی افزود: «ما باید در مراسم شهدا با آنها بیشتر آشنا شویم و بیشتر بشناسیمشان. شهدا برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند و جانشان را در این راه فدا کردند.»

همدانی در ادامه با اشاره به جایگاه شهدا و دشمنان آنها تاکید کرد: «شاهدیم که امروز امام‌رحمت‌الله‌علیه و پیروانش از چه جایگاه و عظمتی برخوردارند و در مقابل صدام و پیروان او و بعثی‌ها به چه ذلتی افتادند. حتی امروز استقلال و شرف کشور عراق زیر چکمه‌های آمریکایی‌ها لگدمال می‌شود.»

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: «یکی از آفت‌های امروز جامعه ما لقمه‌های حرام است که اثر بسیار مخربی دارد و خانواده‌ها باید کنترل کنند تا لقمه حرام وارد خانه‌هایشان نشود.»

وی همچنین با بیان اینکه 17 هزار نفر از شهدای ما به دست گروهک‌ها ترور و به شهادت رسیدند، اظهار داشت: «منافقین امروز در پادگان اشرف محصور،‌ درمانده و آواره شدند و به هر کسی پناه می‌برند. آنها حاضرند برای زنده ماندن دست به هر جنایتی بزنند.»

همدانی افزود: «برخی هم که پشیمان شدند نمی‌توانند بیرون بیایند چون سیم‌های خاردار‌، خندق‌ها و میدان‌های مین مانع خروج آنها می‌شوند و این را خود من در آنجا دیده‌ام.»

وی در ادامه تصریح کرد: «یکی از پیام‌های دفاع مقدس صبر و مقاومت است و امروز هم مردم باید بدانند در جنگ نرم باید از تجربیات دفاع مقدس استفاده کنند.»

وی در پایان سخنانش تاکید کرد: «هر گاه جوانان در صحنه باشند ملت پیروز می‌شود و دشمن نیز این سرمایه اصلی نظام را هدف قرار داده است و کمین‌های زیادی علیه پسران و دختران ما ایجاد کرده و باید بدانیم در جنگ نرم هر کسی مجروح شود ننگ خانواده می‌شود. در صورتی که در دفاع مقدس هر کس مجروح می‌شد، افتخار خانواده بود.»