Gerdab.IR | گرداب

گوگل، فیس‌بوک و یاهو پای میز محاکمه

تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۰

یک دادگاه روز جمعه در دهلی‌نو، 19 شرکت‌ را به دلیل پخش محتوای مستهجن و توهین‌آمیز علیه هندوها، مسلمانان و مسیحیت به دادگاه احضار کرد.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، در تاریخ 24 دسامبر (3 دی)، شرکت‌های آمریکایی فیس‌بوک، گوگل، یاهو و تعدادی از شرکت‌های دیگر اینترنتی، با حکم دو دادگاه در هند، موظف شدند که محتوا و مطالبی که بر ضد دین می‌باشد را از روی وب‌سایت‌های خود حذف کنند.

هند دسترسی نامحدود به اینترنت را برای مردم خود فراهم کرده که از این بین، حدود یک دهم از اینترنت استفاده می‌کنند. با توجه به وجود مذهب در کشور هند، انتشار محتوای غیراخلاقی و ضددینی، به سرعت باعث افزایش نگرانی‌هایی در این باره شده است.

در اوایل این هفته، دادگاه دیگری در هند نیز اعلام کرده بود که محتوا، عکس، ویدئو و سایر مطالبی که باعث ضربه زدن به احساسات دینی مردم می‌شود را حذف خواهد کرد.

در کشور هند، دسترسی مردم به اینترنت بدون هیچ‌گونه محدودیتی وجود دارد. این کشور با داشتن 100 میلیون کاربر اینترنتی، بعد از چین و آمریکا، سومین کشور از نظر تعداد کاربر می‌باشد و پیش‌بینی می‌شود که در سه سال آینده، تعداد آن به 300 میلیون کاربر برسد.

منبع: جام