Gerdab.IR | گرداب

هشدار فتا به صاحبان سایت‌ها

تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۰

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا (فتا) به صاحبان سایت‌ها در خصوص هدایت كاربران به سمت صفحات خاص هشدار داد.

به گزارش گرداب به نقل از معاونت تشخیص و پیشگیری پلیس فتا، در برخی موارد در موتورهای جستجوی وب و تبلیغات آنلاین، روش‌هایی استفاده می‌شود تا كاربران را به سمت صفحات مورد نظر و خاصی هدایت كنند تا یك تبلیغ یا حتی یك طرز تفكر خاص را به كاربر القا كنند.

هدف این سایت‌ها، ایجاد جو روانی خاص و شیوه‌ای برای فروش كالا است. یكی از این روش‌ها به این صورت است كه با استفاده از كلمات كلیدی پر كاربرد كه در اكثر موارد ربطی به محتوای سایت خودشان ندارد، اقدام به طراحی سایت و بارگذاری آن می كنند و از این طریق در موتورهای جستجو، ایجاد اختلال كرده و كاربران را به سمت و سوی دلخواه خودشان سوق می‌دهند.

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تاكید كرد بر اساس قانون، استفاده از كلمات كلیدی غیر مرتبط به منظور جذب بازدید كننده، جرم محسوب می‌شود.

بر اساس این قانون، هركس در بستر مبادلات الكترونیكی، با سوءاستفاده و یا استفاده غیر مجاز از "داده پیام" برنامه‌ها و سیستم‌های رایانه‌ای و با وسایل ارتباط از راه دور دیگران را فریب داده و یا موجب گمراهی سیستم‌های پردازش خودكار و نظایر آن شود و از این طریق وجوه، اموال یا امتیازات مالی بدست آورد، مجرم محسوب شده و علاوه بر برگشت اموال به صاحبان آن، به حبس از یك تا سه سال و پرداخت جزای نقدی محكوم می‌شود.

پلیس فتا ناجا در صورت مشاهده چنین مواردی با مجرم برخوردی قاطع و قانونی خواهد داشت و نیز كاربران گرامی در صورت مشاهده چنین مواردی می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا ناجا موضوع را اطلاع دهند.

منبع: مشرق