Gerdab.IR | گرداب

ادعای مضحک کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا:

ایران در زیر مساجد خود بمب هسته‌ای پنهان کرده است!

تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۰

به رغم اینکه هیچ‌گونه مدرکی دال بر وجود سلاح هسته‌ای در ایران وجود ندارد، با این حال کاندیدای ریاست‌جمهوری 2012 آمریکا، مدعی شده است که ایران تأسیسات هسته‌ای خود را در زیر مساجد پنهان کرده است.

به گزارش گرداب، "نویت گینگریچ"، کاندیدای ریاست‌جمهوری 2012 آمریکا، در ادعایی عجیب گفت که ایران در زیر مساجد دست به ساخت بمب هسته‌ای می‌زند.

به رغم اینکه هیچ‌گونه مدرکی دال بر وجود سلاح هسته‌ای در ایران وجود ندارد، با این حال کاندیدای ریاست‌جمهوری 2012 آمریکا، نویت گینگریچ، مدعی شده است که ایران تأسیسات هسته‌ای خود را در زیر مساجد پنهان کرده است.

گینگریچ در گفتگویی با "جان هانتس‌من" مدعی شد که ایران زیر مساجد خود بمب هسته‌ای پنهان کرده است. وی گفت: «آنها از حمله اسرائیل به سلاح‌های هسته‌ای عراق در سال 1981 این نتیجه منطقی را گرفتند که اگر تاسیسات هسته‌ای خود را بر روی زمین بسازند، آمریکایی‌ها آنها را پیدا کرده و ازبین می‌برند. لذا، آنها دارای تأسیسات زیرزمینی عظیمی هستند. برخی از این تأسیسات زیرزمینی در زیر مساجد قرار دارند. برخی از آنها در میان شهرها هستند. به نظر من این ایده که با بمباران می‌توان برنامه هسته‌ای ایران را به طور کامل و دقیق از بین برد، خیالی بیش نیست.»

"دیوید آلبرایت"، کارشناس برنامه هسته‌ای ایران و رئیس موسسه علوم و امنیت بین‌الملل آمریکا، در مورد این ادعای اخیر گینگریچ به وب‌گاه خبری سالن گفته است: «هیچ‌گونه مدرکی دال بر این ادعا وجود ندارد. نمی‌دانم که گینگریچ این مسئله را از کجا آورده است، اما به نظر می‌رسد که وی تنها دارد دست به شایعه‌پراکنی می‌زند.»

"کنت پولاک"، کارشناس مسائل خاورمیانه موسسه بروکینگز، نیز در این مورد گفته است: «تا حالا نشنیده بودم که آنها [ایران] دارای تأسیسات زیرزمینی در زیر مساجد هستند. هیچ‌گاه نشنیده بودم که دست به ساخت تأسیسات در زیر مساجد زده باشند.»

چنین به نظر می‌رسد که کاندیداهای ریاست‌جمهوری آمریکا برای اینکه بتوانند از رقبای خود پیشی گرفته و بخت بیشتری برای کسب مسند قدرت و ریاست‌جمهوری داشته باشند، هر روز با ادعاهای جدید و ساختگی ایران را متهم به ساخت سلاح‌های هسته‌ای می‌کنند؛ ادعایی که حتی تحقیقات گسترده و اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز چیزی در مورد آن ارائه نکرده است.

حال این که این کاندیداهای ریاست‌جمهوری می‌خواهند طی روزهای آتی دست به بیان چه ادعاهای عجیب و غریب دیگری بزنند، باید منتظر بود و دید. البته اگر با این سرعت پیش روند بعید نیست که در آینده مدعی شوند هر یک از ایرانیان در پستوی خانه خود یک بمب هسته‌ای پنهان کرده است.

مساجد مرکز بازتولید ایمان در جامعه اسلامی هستند و از این نظر قدرت تولید شده در مساجد و حسینیه ها میلیون ها بار از قدرت بمب های اتمی بیشتر است.
 
منبع: مشرق