Gerdab.IR | گرداب

اقدام خودجوش ایرانیان در واکنش به بازی ضدایرانی غرب؛

بازی "محافظان ایران" در پاسخ به بتل‌فيلد3 ساخته می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۰

تيمي مستقل از سراسر ایران و بدون هرگونه حمایتی در حرکتی خودجوش، اقدام به طراحی و ساخت بازی جدیدی به نام "Iranian Guards" یا همان "محافظان ایران" کرده‌اند.

به گزارش گرداب، با گذشت چند ماه از عرضه بازی ضد ایرانی بتل‌فيلد3 (میدان نبرد ۳)، تیمی مستقل از سراسر ایران و بدون هرگونه حمایتی از جانب ارگان‌های دولتی در جواب به این بازی، در حرکتی خودجوش، اقدام به طراحی و ساخت بازی جدیدی به نام "Iranian Guards" یا همان "محافظان ایران" کرده‌اند.
سازندگان بازی دلیل انتخاب نام "محافظان ایران" را حمله آمریکایی‌ها در بازی "میدان نبرد 3" به ایران عنوان کردند.
 
لازم به ذکر است عرضه بازی سیاسی و بحث‌برانگیز "میدان نبرد ۳" که در آن به خاک ایران به عنوان یکی از دشمنان اصلی آمریکا، تعرض شده و مورد حمله قرار می‌گیرد، تاکنون انتقادها و بحث‌های زیادی را به همراه داشته است.
 
عرضه این بازی در زمانی صورت گرفت که رسانه‌ها و دولتمردان آمریکایی شدیداً سعی دارند تا ایران را به بهانه‌های مختلف و اتهامات جعلی و ساختگی در جامعه بین‌الملل و اذهان عمومی تحت فشار شدید قرار دهند و بحث در خصوص حمله نظامی به ایران بر سر زبان‌ها افتاده است. در این زمینه آمریکا اقدامات و فعالیت‌های ایران‌هراسانه زیادی انجام داده که نمونه آن عرضه همین بازی بوده است.
 
همچنین بنا بر اعلام سازندگان این بازی ویدئویی، "محافظان ایران" قرار است علاوه بر رایانه، برای PS3 و X360 نیز تولید شود.
 
منبع: فارس