Gerdab.IR | گرداب

بي‌اخلاقي سربازان آمریکایی در افغانستان

تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۰

4 تفنگدار نیروی دریایی آمریکا ملبس به یونیفورم‌های استتار بر روی اجساد 3 شبه‌نظامی افغان ادرار كردند.

به گزارش گرداب، یک تصویر ویدئویی جدید نشان می‌دهد تفنگداران دریایی آمریکا در کمال بی‌اخلاقی روی اجساد اعضای کشته شده در افغانستان ادرار می کنند.

شبکه سی ان ان از بی‌احترامی سربازان آمریکا به سه جسد کشته شده در افغانستان خبر داد.

به گفته این شبکه، این تصاویر که در یوتیوب و سایر پایگاه‌های اینترنتی منتشر شد، نشان می‌دهد 4 تفنگدار نیروی دریایی آمریکا ملبس به یونیفورم‌های استتار در حال ادرار کردن بر روی اجساد 3 شبه‌نظامی هستند.
نیروی تفنگداران دریایی آمریکا با شنیع خواندن اقدام این سربازان از تحقیق در خصوص این تصاویر ویدئویی خبر داد.
در همین راستا "باربارا استار" گزارشگر پنتاگون اعلام كرد: «با وجود این‌که هنوز اصل و صحت این ویدئو مورد تایید ما قرار نگرفته است، اقدامات به تصویر کشیده شده با ارزش‌های اصلی ما سازگار نیست و نشان‌دهنده شخصیت تفنگداران دریایی نمی‌باشد.»!
 
اين واكنش‌ها از سوي آمريكا در حالي بيان مي شود كه جامعه جهاني به كرات شاهد اقداماتي از اين دست از سوي سربازان آمريكايي در كشورهاي ديگر بوده اند.
 

چنین وقایعی در جنگ آمریکا با افغانستان و همچنین عراق نیز روی داده است و باید توجه داشت که چنین تصاویری واکنش های بین المللی را در پی خواهد داشت.

پیش از این نیز، "کلوین گیبز" گروهبان ارتش آمریکا که به کشتار سه غیرنظامی افغان متهم شده، به بریدن و جمع‌آوری انگشت‌های قربانیان خود اعتراف کرده است.
 
منبع: جام نيوز